MSD Türkiye’de iki yeni atama

MSD Türkiye’de iki pozisyona yeni atamalar yapıldı. MSD Türkiye Sağlık Politikaları ve İletişim Direktörlüğü görevine Deniz Big Öncel getirildi. Tan Aknil ise MSD Türkiye Aşı ve Fertilite İş Birimi Direktörlüğü görevine atandı.

1993 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olan Deniz Big Öncel, yüksek lisansını İngiltere’de Salford Üniversitesi’nde kurumsal finansman alanında tamamladı.

Kariyerine 1995 yılında Interbank’ta başlayan Öncel,  farklı sektörlerde çeşitli kademelerde yöneticilik yaptıktan sonra 2002 yılında A.B.D. Büyükelçiliği’nde çalışmaya başladı.  Ekonomik İşler Danışmanı olarak A.B.D. ve Türkiye arasında karşılıklı ticaret ve yatırımların artırılması konusunda görevler üstlendi. Bunun yanı sıra iki ülke arası ticarete ve yatırımlara konu olan engellerin ortadan kaldırılması, Bilim ve Teknoloji Antlaşması’nın hayata geçirilmesi, girişimcilik, araştırma, geliştirme ve fikri mülkiyet hakları alanlarında karşılıklı işbirliğinin geliştirilmesi için platform ve programların oluşturulması için çalıştı. 2014 yılında Pazara Erişim Müdürü olarak katıldığı Novo Nordisk’te de birçok önemli projeyi hayata geçirdi.

2000 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olan Aknil, daha sonra A.B.D.’de California Üniversitesi’nden Pazarlama İletişimi konusunda eğitim aldı.

Özel sektörde edindiği farklı deneyimlerin ardından 2002 yılında GSK’da Satış Temsilcisi olarak sektöre adım attı. Management Trainee olarak yaklaşık iki sene satış ve pazarlama projelerinde çalıştıktan sonra 2006–2007 yılları arasında GSK’nın Londra’daki merkezinde üst düzey stratejik projeler üstlendi.

Türkiye’ye döndükten sonra onkoloji alanında satış ve pazarlama deneyimi edinmesinin ardından 2008 yılında aşı alanında çalışmaya başlayan Aknil, Proje Müdürlüğü, Kurumsal Satış Müdürlüğü, Satış Müdürlüğü, İş Birimi Müdürlüğü ve İş Birimi Direktörlüğü görevlerinde bulundu.

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.