Moz The Monster reklamına yapılan en iyi parodiler

John Lewis, geçtiğimiz hafta heyecanla beklenen Moz The Monster adındaki yeni Noel reklamı filmini yayınlamıştı.

Hemen ardından reklam filmine yapılan parodiler de birer birer karşımıza çıkmaya başladı. PRWeek UK de bunların arasında en çok beğendiği çalışmaları bir araya getirdi. Aşağıda bu eğlenceli filmleri görebilirsiniz.

MyVoucherCodes – #MonsterDiscounts

PR ajansı Frank ve Londra da bulunan School of Communication Arts öğrencileri bir araya gelerek müşterileri MyVoucherCodes için reklam filminin düşük bütçeli bir versiyonunu hazırladılar. £700 değerindeki film, yedi saatte hazırlandı. John Lewis’in filmi ise £7m değerinde.

The Poke

Komedi web sitesi The Poke, Julia Donaldson’ın sevilen karakteri Yayazula’nın bakış açısından bir film hazırladı. Filmde John Lewis’in reklamından hiç etkilenmemiş bir canavar görüyoruz. Kahramanımız reklamda yer alması için kendisine teklif gelmediğini dile getiriyor.

Stop Funding Hate – Buster

Stop Funding Hate’in hazırladığı parodide John Lewis’in geçen yılki kahramanı Buster the Boxer geri dönüyor, ancak artık heyecanlı bir şekilde zıplamıyor. Film parodi olmanın yanında markalara daha duyarlı olmaları için mesaj veriyor ve nefret içerikli haberler yapan gazetelere reklam vermemeleri için onları uyarıyor.

Keele University – #LoveKeele

İngiltere’de bulunan Keele Üniversitesi de orijinal filmin yayınlanmasından dört saat sonra Twitter hesabında bir video paylaştı. 30 saniyelik filmde canavar yerine dev bir sincapla, çocuğun gece lambası ise bir palamutla yer değiştiriyor.

Boz the Monster

Brexit’te gönderme yapan Joe sitesinin “Boz the Monster” filminde Theresa May ve yatağın altında yaşayan Boris Johnson karşımıza çıkıyor.

#TrumpThePresident

Siyasileri hedef alan bir diğer film de küçük bir YouTube kanalı tarafından hazırlanan #TrumpThePresident parodisi. Filmde canavarın yerine ABD başkanı Donald Trump geçiyor.

Fox and Mouse / Save Me

Geçtiğimiz sene John Lewis’ın Noel reklamı olarak sunulan ancak markayla bir bağlantısı olmayan The Snowglobe filmi pek çok kişi tarafından beğenilmiş ve hatta markanın Noel reklamından bile daha başarılı bulunmuştu. Aynı başarıyı yakalamayı hedefleyen YouTube kullanıcısı evan youtuberuk, alternatif bir reklam filmi hazırladı. “Save Me” adındaki filmde karların arasında fare kovalayan bir tilkiyi izliyoruz.

John Lewis’in Michel Gondry tarafından hazırlanan bu yılki orijinal Noel reklamı görmek için de buraya tıklayabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.