artwork

MoveZ’den premium mobil video envanteri

11 sene önce

0

Mobil medya ajansı MoveZ, reklamverenlerin akıllı telefon ve tablet kullanıcılarına doğru zamanda ulaşabilmeleri için yeni bir yol geliştirdi. Mobil uygulamalarda yer alan ve izlenilmek istenen videodan önce ortalama 5-20 saniye uzunluğunda yayınlanan “pre-roll” formatındaki mobil video reklamlar, artık mobil video envanteri “Video by MoveZ” aracılığı ile kullanıcılara video reklam deneyimi yaşatacak.

Pre-roll mobil video reklamlarının markalar tarafından dünyada tercih edilmesindeki en büyük etkenin reklamların yüzde 89’unun kullanıcılar tarafından kapatılmadan, sonuna kadar izleniyor olmasından kaynaklandığına değinen MoveZ Genel Müdürü Kurt Onur, 2011 yılında dünyada izlenen 40 milyar adet mobil video sayısının 2012 yılında iki kat büyümesi şaşırtıcı olmayacağını belirtti.

Turkcell, Mynet, Sporx ve Vidyoda gibi premium medya ortaklarına sahip olan MoveZ’nin mobil videolarının ayda 2.700.000 görüntülenme adetine sahip olduğunu belirten Onur, açıklanmış olan son mobil medya araştırmalarına da dikkat çekiyor. Söz konusu araştırmalara göre mobil video izleyicilerinin günde yedi dakika, ayda üç buçuk saat mobil video seyrettiğine değinen Onur,  en fazla mobil video seyredilen cihazların ise iPhone ve Blackberry olduğuna; tabletlerden izlenen video oranlarının ise akşam saat 7’den sonra, PC’lerden izlenen video oranlarını geçtiğine dikkat çekiyor.

Senin için
Tümünü göster
IWC ve Lewis Hamilton, Tourbillon İçin İş Birliği Yapıyor

IWC ve Lewis Hamilton, Formula 1 Yarışlarından Esinlenen Bir Tourbillon...

Snapchat AR Kurumsal bölümünü kapatıyor

Snapchat, reklamverenlere AR araçları sağlama sözü vererek AR Kurumsal bölümünü...

Uber Eats’ten spor belgesel serisine özel “tadım menüsü”

Mother tarafından oluşturulan kampanyada, Man v Food sunucusu Adam Richman...