Motorseverler için yeni bir oyun alanı

Campaign’de ofis sayfalarına biraz hız getirdik, olağanın dışına çıktık ve Honda DRD Motorbikes’ı ziyaret ettik; çoğumuzun hayallerini süsleyen motorları yerlerinde gördük. Kamer Yılmaz


Her ay bu sayfalarda görmeye alıştığımız renkli duvarlarıyla, masalarında bol bol “geek” eşyalar bulunan bol bilgisayarlı ofislerden sonra biraz değişiklik olsun istedik. Yaz mevsimi gelmişken arabalarından çıkan, toplu taşımadan sıkılan, trafikten yılan ve güneşin getirdiği sarhoşlukla “Ah bir motorum olsa” diyenler için ufak bir ziyaret gerçekleştirdik. Ve 4 Haziran’da açtığı, 4. yeriyle karşımıza çıkan çiçeği burnunda Honda DRD Motorbikes’ı Ataşehir’deki yerinde ziyaret ettik.

Açıkçası müthiş bir ilgim olmadığı için insanın üstüne üstüne gelen motorların dizildiğini düşünüp ayrıca canım sıkılmaya başlamıştım ki ne kadar yanıldığımı gittiğimizde anladım.

Oldukça geniş bir alana sahip olan Honda DRD Motorbikes, Fores Mimarlık’tan Serter Karataban’ın tasarımıyla birleşince ziyaret edenleri sıkmayacak, ferah ve aydınlık bir ortamla karşımıza çıkıyor.

Ataşehir’deki bu geniş alanı avantaj haline getirmeyi başaran Honda DRD Motorbikes; servis alanı dışında, motorsiklet ve sürücü ekipmanı satışının gerçekleştiği aynı zamanda da eğitimlerin ve toplantıların yapıldığı bir alandan oluşuyor. Yönetici ortaklarından Ali Yıldırıcı “Burası herkese açık; projeksiyon aletini kullansınlar, sabahtan akşama kadar olan servisimizden yararlansınlar, oturup rahatça tatillerini planlasınlar, haritalarını çıkarsınlar” diyerek motor sürücüleri için neredeyse her şeyin düşünüldüğü bir yer olduğunu da göstermiş oluyor.

“Riders serving riders”

Honda dışında 2. el ürünlerde tüm markaların satışının gerçekleştiği Honda DRD Motorbikes’ta dikkatimizi çeken ve Ali Yıldırıcı’nın da özellikle üstünde durduğu mottolardan biri ise “riders serving riders” oluyor. Yani Scooter kullanan birinin yardıma ihtiyacı varsa, o zaman ona yine Scooter kullanan daha deneyimli biri hizmet versin anlayışı ile ilerleniyor.

Sadece bu işi yaptıkları için değil aynı zamanda sevdikleri için hizmetin veriliş şekline olduğu kadar hizmetin verildiği yerin tasarımına da oldukça özenilmiş. Duvarlarda kimilerinin uzaktan fotoğraf zannedebileceği ve başrolünü tabii ki motorların aldığı birbirinden başarılı yağlı boya tablolardaki imza ise Selcan Yıldırıcı’ya ait.

Pazar günleri hariç sabah 8.30’dan akşam 18.30’a kadar 17’si serviste olmak üzere 36 çalışanla hizmet veren Honda DRD Motorbikes’ta şu anda karşımıza çıkan ürünler dışında da her 3 ayda bir değişen ürün çeşitliliğinin olması hedefleniyor.

Bu yazı ilk olarak Campaign Türkiye Temmuz 2016 sayısında yayınlanmıştır.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.