Modibodi ve Getty Images’dan doğum sonrası süreci anlatan galeri

Modibodi ve Getty Images, “bebek mutluluğu” veya “doğum sonrası depresyonu”nun doğum sonrası basit görüntülerinin çok ötesine geçen, çeşitli vücutları, anları ve kilometre taşlarını kapsayan bir galeri sunuyor.

Doğumdan sonraki ilk ayların fotoğraflarının yenilenmeye ihtiyacı var, Modibodi ve Getty Images arasındaki bu yeni iş birliğinin başardığı da tam olarak bu.

Bu, daha zengin bakış açısının ilk kez yansıtıldığı bir durum değil; Mothercare ve WaterWipes daha önce annelik döneminin ilk zamanlarının daha gerçekçi gerçeklerinden bazılarını tasvir etmişti: Çatlaklar, kızarıklıklar, kırışıklıklar ve daha fazlası…

Ancak geçen hafta İngiltere’de başlatılan bu kampanyayı diğerlerinden ayıran şey, doğum sonrası dönemin neler gerektirebileceğine dair gerçeklerin kabulüdür.

Avustralyalı sızdırmaz giyim markası Modibodi, mevcut kütüphane görüntülerinin – doğum kanaması, idrara çıkma sorunları ve midede sarkma gibi görüntüleri de içerebilecekken – ne kadar sınırlı olduğunu fark ettiğinde  kendi yeniden kullanılabilir bebek bezlerini ve doğum sonrası sızdırmaz sütyen, kombinezon ve külot serisini piyasaya sürmeye hazırlanıyordu.

Doğumdan sonraki 12 aylık dönemde kadınları betimleyen ve aynı zamanda bu görüntülerin bulubduğu çeşitli hikayeleri içeren Postpartum Unfiltered adlı yeni bir galeri oluşturuldu. Fotoğraflar 1 Ekim’den itibaren arşivlerde değil Getty kitaplığında gösterilecek ve herkes bu resimlere editoryal veya ticari amaçlarla kalıcı olarak erişebilecek.

Getty Images Özel Çözümler Direktörü Svetlana Zhukova: “Böyle kişisel bir deneyim için özgün içerik oluşturmak kolay değil ancak yetenekli içerik üreticilerinden oluşan küresel ‘özel içerik’ ağımız aracılığıyla Modibodi’yi desteklemekten memnuniyet duyuyoruz. Bu fotoğrafçılar, birçok kadının yaşamının bu savunmasız kısmından çok gerçek perspektifleri yakalamak için kendi ailelerinden ve arkadaşlarından yararlandı.

Fotoğrafçılarımızın, doğum sonrası dönemde deneyimlenen, medya ve reklamlarda yeterince insanın göremediği veya tanınmadığı sayısız filtrelenmemiş duyguyu kutlamak amacıyla kapıyı ardına kadar açan bu kampanya için elde ettiği sonuçlardan gurur duyuyoruz.”

Modibodi ayrıca dünyanın dört bir yanından ebeveynleri #PostpartumUnfiltered aracılığıyla kendi gerçek doğum sonrası görüntülerini sosyal medyada paylaşmaya çağırıyor.

Daha önce ana akım medyada ve sosyal platformlarda şikayetleri, reklamların kaldırılmasını ve yasaklanmasını deneyimleyen marka, dönemleri gerçekçi bir şekilde tartışmak ve göstermek için gereken değişimin zaman alacağını biliyor.

Modibodi Kurucu ve CEO’su Kristy Chong: “Doğum sonrası anneler için sosyal değişimi sağlamak zor ama inanılmaz derecede önemli. Emzirme ve doğum sonrası bedenler doğal, normal ve aynı zamanda güzeldir. Bir annenin hayatındaki bu harika zaman neden saklanmalı ya da damgalarla örtülmeli?” sorusuyla dikkatleri çekti.

Künye

Medya Şirketi: Spider

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.