Mobil 2017’de marka bütçelerinin yarısını oluşturacak

Markaların, 2017 yılında bütçelerinin yüzde 50’sini mobile ayıracakları öngörülüyor ama Experian Marketing Services‘e göre bu yatırımı şimdi yapmamalarının sebebi, mobil mecranın yeterince anlaşılamaması ve yatırım geri dönüşünü iyi hesaplayamaması olarak belirlendi.

Mobil pazarlama, geniş kitleler tarafından gelecekte müşterilerle iletişime geçmenin en önemli yollarından biri olarak görülse de Experian‘ın mobil pazarlama araştırmasındaki 320 markanın sadece yüzde 4’ü, mobil pazarlama aktivitelerini düzenli bir şekilde uyguluyorlar.

Experian Araştırma ve Danışma Başkanı Dave Audley, mobil mecranın tüketiciler tarafından yavaş kavranmasını üç temel nedene bağlıyor: Mobil pazarlama alanındaki yetenek açığı, yatırımın geri dönüş hesaplamasının zor kanıtlanması, geleneksel ve yeni kanallar arasındaki bütçe savaşı.

Bütçe dağıtımı sırasında bazı karışıklıklar ve zorlukların yaşandığını belirten Audley, kanallar vasıtasıyla ROI hesaplamalarını yapmanın markalar için zor olduğunu söyledi. Audley, markaların isteksiz ve mobil kanala şimdilik yatırım yapmadığını ve bunun nedeninin ROI’den istedikleri rakamları alamadıklarına dikkat çekti.

Experian Marketing Services araştırmasına göre mobil kanalların etkililiği:

Kaynak: Marketing Mag

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.