MND Ajans: “Mücadele ruhumuzu hiç kaybetmiyoruz”

14 yıldır Balıkesir’de varlığını sürdüren MND Ajans sektörde kendini yenilemenin önemini vurgulayarak bulundukları bölgede iş yapmanın zorluğuna değiniyor.

Biraz kendinizden bahseder misiniz?

Doğduğumuz 2005 yılından bu yana reklam pazarında doğru bir seçenek olmak için mücadele veriyoruz.

Gelişiyoruz, değişiyoruz, mücadele ruhumuzu kaybetmeden yenileniyoruz. Cesur kararlar alan bir reklam ajansıyız.

Ajans hangi alanlara yöneliyor, neler yapıyor?

Bir markanın kendini tanıtmak adına ilgi duyduğu her şeyi planlıyoruz. Bunları 4 ana başlıkta toplamak gerekirse; Kreatif Düşünce, Dijital Tasarım, Post Prodüksiyon ve Kurumsal Danışmanlık.

Kurumsal hikayeyi bazen bir logoyla başlatıyoruz bazen de bir sloganla. 

Balıkesir’deki bir ajansın İstanbul’dakilere göre avantajları ve dezavantajları neler?

Aslında aynı işi, projeyi adına ne derseniz deyin bazen farklı metotlarla, bazen kısa yollarla, bazen yeniden keşfederek ama çoğunlukla daha ekonomik yapıyoruz. 

Emek vererek yapılan işten yanayız. Hissederek yapılan işin daha kalıcı olduğuna inanırız hep. Sektörümüz, her gün kendini yenilemesi gereken bir sektör. Siz kendinizi yenilemezseniz birileri sizi sollar geçer.

MND Ajans olarak çalışan bulmakta zorlanıyor musunuz, yeni iş arkadaşları alırken kriterleriniz neler?

Çok büyük bir sorun, çok. Biz geleneksel yapıda olan bir ajansız. Çok sık değişen eleman durumuna karşıyız. Çözüme kısa sürede katkıda bulunanlar bizim insan kaynağımızı oluşturuyor. Ancak kritik nokta şu; karakter, hayal gücü ve kıvrak zekâ… Bu durum bizim işimizde çok önemli.

Bundan sonrası için hedefleriniz neler?

Hedef çok büyük tabii. Yeteri kadar insanların hayatına dokunuyoruz ve hiç durmuyoruz. Hep üretiyoruz, hayata güzel mesajlar verebilmek için.

Balıkesir’de reklamcılığın başlıca sorunları neler?

Sorunlar var, firmaların duruşu ve onlar için ne kadar önemli olduğumuzun farkında olmaları gerekiyor. Sadece firmaların kendi aralarındaki rekabetinden beslenip iş çıkarımı sağlıyoruz bazen. Bizim için iş imkânı doğuyor böylelikle ama gerçek niyetten ve gereklilikten uzak. Yani reklama ihtiyaç var olgusundan. Fiyat politikalarına hiç girmeyelim isterseniz; zor diyebilirim ancak vizyonlar değişirse ve gelişirse fırsat var. Bizim gerekliliğimize inanmak zorundalar.

Yukarıda zaman zaman karamsar tablo çizsem de biz işimizi çok seviyoruz ve severek yaptığımız için topluma değer katmaya devam edeceğiz.

Bu yazı ilk kez Campaign Türkiye’nin 91. sayısında yayımlandı.
Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.