Mixx Awards Türkiye 2013 jürisi açıklandı

Dijital pazarlama iletişimi sektörünün standartlarını yükseltmek, sektörün gelişimine katkı sağlamak hedefiyle düzenlenen “Mixx Awards Türkiye 2013” yarışmasında başvuru sürecinin başlamasının ardından önemli bir adım daha atıldı. Başvurular arasından en iyi, en etkili çalışmaları belirleyecek olan jüri üyeleri açıklandı.

IAB Türkiye tarafından düzenlenen “Mixx Awards Türkiye 2013” yarışmasına yapılacak olan başvurular geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi pazarlama ve iletişim dünyasının seçkin isimleri tarafından değerlendirilecek. Bu sene ön eleme süreci daha geniş katılımlı bir yapıda yürütülecek. Ön eleme, ana jüriyle birlikte IAB Türkiye üyelerinden birer kişinin katkısıyla yapılacak. Sonrasında finale kalan işleri ana jüri değerlendirecek. Ön eleme internet ortamında 15 – 26 Ocak tarihleri arasında gerçekleşecek. Ana değerlendirme ise 31 Ocak – 1 Şubat tarihleri arasında yapılacak.

“Mixx Awards Türkiye 2013” yarışmasının jüri başkanlığını Sabire Ercan (Mynet) üstleniyor. 19 kişilik ana jüride aşağıdaki isimler yer alıyor:

“Mixx Awards Türkiye 2013” Ana Jürisi

 1. Sabire Ercan (Mynet) – Jüri Başkanı
 2. Ayşen Akalın (Eczacıbaşı)
 3. Berna Tüzün (Vodafone)
 4. Burak Günsev (Wanda Digital)
 5. Bülent Hiçsönmez (Google Türkiye)
 6. Engin Kafadar (Grey İstanbul)
 7. Erhan Adsan (Youth Republic)
 8. Evrim Ersoy (Garanti Bankası)
 9. Fırat Ertem (Rabarba)
 10. Gökhan Erol (Medina Turgul DDB)
 11. İlkan Gökyılmaz (Maksimum İletişim)
 12. Leyal Eskin Yılmaz (Unilever)
 13. Neslihan Olcay (Maxus)
 14. Oya Canbaş (P&G)
 15. Rima Erdemir (MedyaNet)
 16. Savaş Yılmazer (Demirören Medya Grubu)
 17. Tibet Soysal (Ford Otosan)
 18. Tuncay Yavuz (OMD)
 19. Volkan Karakaşoğlu (TBWA\ İstanbul)

 

Son başvuru tarihi 10 Ocak 2014

Yarışmaya başvuru sayısı her yıl katlanarak artıyor. Mixx Awards Türkiye’de başarılı olan çalışmalar uluslararası ortamlara taşınıyor. Türkiye birincileri Mixx Europe’da ve Mixx’in merkezi ABD’de kendini gösteriyor, ödül alıyor.

Mixx Awards Türkiye’ye ajans ve reklamveren birlikte başvuruyor, birlikte ödül alıyor. Fikrin gelişimi ve uygulama sürecine iki ayrı ajans katkı sağlamışsa üçlü başvuru da yapılabiliyor. Tüm kategorilere birden fazla çalışma ile başvuruda bulunulabileceği gibi, aynı çalışmayla birden fazla kategoriye başvuru yapmak da mümkün.

Mixx Awards Türkiye 2013’deki toplam 27 kategori “Araç, Yöntem ve Teknolojiler” ile “Strateji ve Hedefler” olmak üzere iki ana bölüme ayrıldı. Her kategoride Altın, Gümüş ve Bronz Mixx ödülleri verilecek. Kategori birincileri arasından Yılın En İyisi seçilecek.

Yarışmaya katılacak adaylar başvurularını, 10 Ocak 2014 tarihine kadar www.mixxawards-tr.org adresinden yapılabilecekler.

Bu yıl yarışmanın “Lider Destekçileri” Mynet ve Sahibinden.com, “Başarı Destekçileri” ise MedyaNet ve Ülker oldu.

Sektör kuruluşları da her yıl olduğu gibi Mixx’e katkıda bulunuyor. “Sektörel Basın Destekçisi” olarak Campaign Türkiye’nin yer aldığı organizasyon, Digital Youth, Gramofon, İltek, Karbonat, Pozitif TV ve Project House’ın katkılarıyla gerçekleşecek.

Mixx Awards Türkiye 2013’ün Ödül Töreni 18 Şubat’ta Four Seasons Hotel’de yapılacak.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.