Mixx Awards Europe’a Türkiye damgası

Dijital reklamcılık alanında dünyanın 43 ülkesinde faaliyet gösteren IAB’nin Avrupa ayağı  IAB Europe’un düzenlediği ve ödül töreni Lizbon’daki Interact Kongresi’nde 12 Mayıs 2016’da gerçekleştirilen MIXX Awards Europe’da, Türkiye’den başvuran ajans ve reklamverenler 16 ödül kazandı.

Grand Prix de Türkiye’ye

Törende Grand Prix ödülü “Sosyal Medya” kategorisinde Vodafone’un “Between Us”  projesini hayata geçiren Y&R Team Red Istanbul ve Mindshare’a verildi. Proje aynı zamanda Dijital & Mobil bölümünün altındaki  “Entegre Kampanyalar” ve “Mobil Aplikasyonlar” kategorilerinde de Altın MIXX kazanırken; Medya bölümünün altındaki “En İyi Ortam Kullanımı”, “En İyi Mobil Kullanımı”, “En İyi Dijital Kullanımı”, “En İyi Kültürel Kampanya” ve “Entegre Kampanyalar” kategorilerinde de Altın ödüle uzandı.

Hafta başında açıklanan Finalist Listesi’nde finale kalan 102 çalışmanın 36’sını Türkiye’den başvuran projeler oluşturdu. Dağıtılan 37 ödülün 16’sı Türkiye’den başvuran ajans ve reklamveren ekiplerinin oldu. Ödüllerle birlikte açıklanan MIXX Awards Europe En Başarılı Ajanslar sıralamasında Y&R Team Red İstanbul ve Mindshare ekipleri birinciliği paylaşırken, Starcom Mediavest Group Turkey ve Opera Mediaworks 6. sırada yer aldı.

MIXX Awards Europe 2016’da ödüle uzanan diğer projeler ise şöyle:

Medya bölümü

En İyi Açıkhava Kullanımı Kategorisi Bronz MIXX: Nestlé Purina & Group M:  “#SenDePatile”

En İyi Dijital Kullanımı Kategorisi Bronz MIXX:  Samsung Türkiye & Starcom Mediavest Group Turkey & Opera Mediaworks: “Çiz Bakalım”

En İyi Mobil Kullanımı Kategorisi Bronz MIXX: Samsung Türkiye & Starcom Mediavest Group Turkey & Opera Mediaworks: “Çiz Bakalım”

En İyi Mobil Kullanımı Kategorisi Bronz MIXX: HACIKO & Opera Mediaworks: BarkBeacon: Modern Bir Fabl

Dijital & Mobil bölümü

Online Reklam Kategorisi Gümüş MIXX: Samsung Türkiye & Starcom Mediavest Group Turkey & Opera Mediaworks: “Çiz Bakalım”

Sosyal Medya Kategorisi Bronz MIXX: Polisan Boya & Kollektif: Sesi Olmayan Kadın

Tablet Uygulamaları Kategorisi Bronz MIXX: Uluslararası Af Örgütü & Wanda Digital : #BüyükResmiGör

Konuyla ilgili açıklama yapan IAB Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mahmut Kurşun, “IAB Türkiye olarak üyemiz olan ajansların dijital reklamcılığın bu önemli yarışmasında 16 ayrı ödüle layık görülmesi bizi çok mutlu etti. Bu durum Türkiye olarak Avrupa’daki yerimizi sağlamlaştırdı ve dijital reklamcılıkta ulaştığımız noktanın en iyi göstergelerinden biri oldu” ifadelerini kullandı.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.