Mixx Awards 13 Şubat’ta sahiplerini bulacak

Dijital pazarlama iletişimi sektörünün en iyilerini belirlemek amacıyla düzenlenen Mixx Awards Türkiye 2012 yarışmasının ödül törenine çok kısa bir süre kaldı. Yarışmanın reklam, pazarlama ve iletişim dünyasındaki önemli isimlerden oluşan jürisi başvuruları değerlendirdi. İnteraktif pazarlama reklamlarını tüm katmanlarıyla değerlendiren Mixx Awards’a yoğun ilgi gösterilirken, başvuru sayısının geçtiğimiz yılın üstünde olmasıysa dikkat çekti.

Mixx Awards’a geçtiğimiz yıl 336 başvuru yapılırken, bu yıl 70 ajanstan toplam 433 başvuru oldu. Jürinin ön elemesinden geçen 433 projeden 210’u ana değerlendirmeye girmeye hak kazandı. İki tam gün süren değerlendirme sonucu belirlenen işler, 13 Şubat 2013’te Koç Müzesi’nde gerçekleşecek olan ödül töreninde açıklanacak.

Jüri Başkanı Ahmet Pura

Jüri Başkanı Ahmet Pura değerlendirme sürecinin verimli tartışmalarla geçtiğini, sektördeki farklı tarafları temsil eden jürinin bu sayede her bir başvuruyu reklamveren, ajans ve yayıncı bakış açısıyla değerlendirebildiğini belirtti. “Her jüri çalışmasından, yarışmayı bir sonraki yıla geliştirerek taşıyabileceğimiz veri elde ediyoruz” diyen Pura, geçen yıl Türkiye’de Altın Mixx kazanan dört çalışmanın Mixx Europe’ta dört kategoride birincilik aldığını hatırlattı ve bu yıl da Türkiye’den Mixx Europe’a katılacak dijital kampanyaların aynı başarıyı yakalamalarını arzu ettiklerini vurguladı. Mixx Awards, “Tekil” ve “Kampanya” başlıkları altında 27 kategoride başvuru alıyor. Her kategoride “Altın”, “Gümüş” ve “Bronz” Mixx ödülü veriliyor. Çoklu interaktif taktikleri bir arada başarıyla kullanan reklamlarla birlikte mobil, arama motoru gibi yükselişe geçmiş yöntemleri, gelişkin ve yenilikçi bir biçimde kullanan çalışmalar da ödül kazanabiliyor. Ödülü ajans ve reklamveren birlikte alıyor.

Bu yıl yine Bumads, Mynet ve Sahibinden.com gibi markaların “Lider Sponsorlar” olarak destek verdiği Mixx’in Başarı Sponsorları ise Akşam ve Medyanet oldu. Sponsorların yanı sıra sektör kuruluşları da Mixx’e katkıda bulunuyorlar. “Sektörel Basın Destekçisi” olarak Campaign Türkiye’nin yer aldığı organizasyon, Gramofon, Grey İstanbul, İltek ve Project House’un katkılarıyla gerçekleşiyor. Ayrıca online-offline mecralardaki yayın için IAB Türkiye üyeleri Mixx’e destek veriyor.

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.