Minik Sporcular yoluna devam ediyor

Migros, P&G Türkiye ve Özel Olimpiyatlar Türkiye iş birliği ile Türkiye’de hayata geçen “Minik Sporcular” projesi ikinci döneminde 15 ildeki 18 okulda uygulanmaya başlıyor. 2-7 yaş arası özel çocukların temel motor ve sosyalleşme becerilerinin geliştirilmesine katkı sunmayı amaçlayan projede kullanılan ekipmanlar Mayıs-Haziran tarihlerinde P&G Türkiye ve Migros tarafından gerçekleştirilen “Minik Sporcuların Spor Yapmasına Destek Olun” kampanyası ile sağlandı. Projeye Darüşşafaka Doğuş Basketbol Takımı da özel destek verdi.

Proje Mayıs ayında İstanbul’da yürütülen 11 haftalık pilot uygulamadan sonra, aralarında Şırnak, Siirt, Adıyaman ve Erzurum’un da olduğu 15 farklı ilde, 18 okulda hayata geçerken, eğitimler ideal programda uygulandığında özel çocukların 7 ayda sağlayabileceği temel motor becerisi gelişimi 8 hafta gibi kısa bir sürede sağlanabiliyor. İki ayrı dönemde sunulacak eğitimler ile Nisan 2017 sonuna kadar 400’e yakın özel çocuğa ulaşılması hedefleniyor.

Kampanya kapsamında Migros mağazalarından veya Migros Sanal Market’ten Ariel, Head & Shoulders, İpana, Oral-B, Orkid, Pantene ve Prima gibi P&G ürünlerinden satın alan tüketiciler projeye katkı sundular.

Minik Sporcular, aralarında Türkiye’nin de yer aldığı toplam 34 ülkede 74 bin özel çocuğu hedefliyor. Minik Sporcular projesi dünyada 2007 yılından bu yana uygulanıyor.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.