Mini Countryman, bagajına dünyaları sığdırıyor

Mini ailesinin arazi aracı Countryman, diyorama sanatçıları Nix + Gerber ile iş birliği yaparak yeni bir reklam filmi yayınladı. Reklam filmine göre Mini Countryman, bagajına dünyaları sığdırıyor.

Hem dış görünüm hem de iç hacim anlamında Mini’den daha büyük olan Countryman, macera arayan kullanıcıları daha fazlasını keşfetmeye davet ediyor. İç hacminin genişliğini göstermek için hazırladığı animasyonda iki dünyayı aracın bagajına sığdırıyor.

Reklam ajansı 360i, aracında bagajına yerleştirilmiş iki farklı kamp sahnesinin tasarımı için stop motion animatörü Kirsten Lepore ve diyorama sanatçıları olan Nix + Gerber ile çalışmış. Sahnelerin tasarımında teller, kağıtlar, toprak, taş, köpük gibi malzemeler kullanılırken, uzayda kamp yapan astronotlar ise pişirilebilir kilden hazırlanmış.

Serinin su altında geçen ikinci filminde ise daha çok kağıt kullanılmış ancak okyanus hissi vermek için pleksiglas ile görüntü üzerine bir katman daha eklenmiş.

Her iki sahnenin de hazırlanıp çekilmesi üçer gün sürmüş. Mini Countryman, bagajına dünyaları sığdıran reklam filmlerinin gösterimlerini Brooklyn Sanat Akademisi ve Los Angeles’ta gerçekleştirilecek The Other Art Fair’de yapacak.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.