artwork

Minecraft’tan “pandemi” temalı oyun

3 sene önce

0

Ultra popüler bilgisayar oyunu Minecraft’ın yapımcıları, çocukları evde neden kalmaları gerektiği konusunda eğitmeyi amaçlayan pandemi temalı bir oyun geliştirdi. Oyun görünüşte zombilerden kaçışla ilgili olsa da, aslında gençlere bir pandemi salgını sırasında sosyal mesafenin, sağlık hizmetleri üzerindeki yükü hafifletmek için neden bu kadar önemli olduğunu göstermeyi amaçlıyor.

AKQA tarafından oluşturulan oyun, bir köyün çok bulaşıcı zombilere  maruz kaldığı bir harita üzerine yoğunlaşıyor ve oyuncuların enfekte olanları izleyip tedavi edebilmelerini sağlıyor. Bir kontrol kulesi ve bir yeraltı hastanesine sahip oyunda kullanıcılar sağlık çalışanlarıyla özdeşim kuruyorlar.

AKQA Londra Kıdemli Direktör’ü Joseph Davies ve Hugo Barne, Blockdown Simulator ismini verdiklerini oyunu, farkındalığı yaymak ve paylaşımı artırmak üzerine yarattılar.  

Minecraft, tüm platformlarda 180 milyondan fazla kopya ve 2019 yılına kadar aylık 112 milyondan fazla aktif oyuncu ile (piyasaya sürüldükten 10 yıl sonra) tüm zamanların en çok satan video oyunudur. Blockdown Simulator ücretsiz olarak kullanılabilir.

Bu oyun, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı ve Heart17’nin “#TomorrowTogether” kampanyasının gençlerde sosyal mesafeli mesajlaşmayı hedeflemesine yardımcı olmak için hazırlanmıştır.

Senin için
Tümünü göster
Coca-Cola’nın görsel unsurları sanatçıların yaratıcılığına açık

Coca-Cola AI tabanlı platform aracılığıyla içerik üreticilerini sanat eseri oluşturmaya...

M&C Saatchi yaralama suçuyla ilgili farkındalığı artırıyor

M&C Saatchi ve Clear Channel, yapay zeka destekli kampanyada bıçakla...