Mindshare TR dünyanın en etkili medya ajansları sıralamasında 3. sırada

Bu yıl WARC Effective 100 raporunda Mindshare Türkiye ‘Dünyanın En Etkili 3. Medya Ajansı’ seçildi.

Hindistan’da nostaljik müzikle dolu bir radyo olan Carvaan için yapılmış bir kampanya, WARC Effective 100‘de üst sıralardaydı. WARC Effective 100 dünya çapında etkili pazarlama kampanyalarının sırlamasını açıkladı; Unilever en üst sıradaki reklamveren ve Coca-Cola ise en üst sıradaki marka idi.

WARC Effective 100, etkili pazarlama kampanyalarının bağımsız global indeksidir. En çok ödül alan kampanyaları, ajansları, holding şirketlerini, markaları, reklamverenleri ve ülkeleri içeren sıralamalar; WARC’ın 2018’deki en önemli kampanya verimliliği sonuçlarının analizine ve sektör tarafından belirlenen dünya çapındaki strateji yarışlarına dayanıyor.

En iyi pazarlama kampanyaları:

  • ‘Let’s make viral products instead’

Reklamveren: Carvaan

Ajans: Womb Mumbai

  • ‘Healthy hands chalk sticks’

Reklamveren: Savlon

Ajans: Ogilvy Mumbai

  • ‘India’s newest status symbol’

Reklamveren: Harpic

Ajans: McCann New Delhi

En iyi ajanslar: McCann Worldgroup; BBDO Worldwide; Ogilvy

En iyi reklamverenler: Unilever; Mars; The Coca-Cola Company

En iyi markalar: Coca-Cola; McDonald’s; Burger King

WARC Effective 100’de üç ajans sıralaması var: yaratıcı, dijital/uzman ve medya. McCann New Delhi yaratıcı sıralama tablosunun üst sıralarında yer alan üç kampanyayı üretti: ‘India’s Newest Status Symbol’, ‘The Door Blouse’ (reklamveren: Narayana Health) ve ‘Helping India cope with the death of cash’ (reklamveren: Paytm).

Bu yıl verimlilik alanında en iyi beş dijital/uzman ajansın hepsi ilk 50 içerisine ilk kez giriyor. Tribeca Antartyca’nın Peru’daki farklı kampanyaları, onu tablonun en üstüne taşıdı. Salmon Londra ikinci sırada, Ogilvy & SocialLab Brüksel ise üçüncü sırada geliyor.

İngiltere menşeili ajanslar, medya ajansı lider panosunda üst sıralarda; yedi tanesi ilk on bire girdi. MediaCom Londra; Audi, Skittles ve DFS gibi markalar için yaptığı kampanyalarla birinci sırada. Carat Londra ise ikinci ve Mindshare İstanbul 3. sırada yer alıyor.

WARC İçerik Müdürü David Tiltman, şu yorumda bulundu: “WARC Effective 100, yaratıcılıkta en iyileri yansıtıyor. Bu yıl, en iyi iki kampanya önemli sonuçlar elde edilen ürün yeniliklerini kapsıyor. Bunlar, pazarlama stratejisinin ilerleme kaydetme, iletişim sorunları ve büyük işletme problemleriyle mücadele etme potansiyelini yansıtıyor.”

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.