Milli Piyango yenilendi

Milli Piyango, 1 Ağustos’tan itibaren yepyeni yüzü, çeşitlenen oyunları ve artan ikramiyeleriyle
Türkiye’yle buluştu.

Hikayesiyle, hâlâ hatırlanan kült reklamlarıyla Türkiye’nin en nostaljik ve en köklü markalarından biri olan Milli Piyango, baştan sona yenilendiği bu heyecanlı dönemde yol arkadaşı olarak Güzel Sanatlar Reklam Ajansı’nı seçti.

Logo ve bilet tasarımlarından karakter tasarımına, reklam filmlerinden televizyonda canlı yayınlanacak çekiliş programının hazırlanmasına kadar kapsamlı bir şekilde Güzel Sanatlar Reklam Ajansı liderlik etti.

Karantina boyunca titizlikle hazırlığa devam eden ajans ve marka, yeni normal hayata kademeli dönüşün başladığı günlerde hız kesmeden reklam filmlerini çekmek için kolları sıvadı. Son derece sıkı önlemlerin alındığı, insan ve araç trafiğine kapalı bir alanda 250 kişilik dev ekiple 4 günün sonunda çekimleri tamamladı.

Güvercinden esinlenen ve Milli Piyango baş harflerinden yapılan ilk logo, güncellenmiş haliyle
karşımıza çıkıyor. Farklı oyunları temsil eden ve yetenekleriyle oyunlara özel tasarlanan Talih
Kuşları başrolü üstleniyor.

Milli Piyango’yu ailenin en büyüğü Kısmet, Çılgın Sayısal Loto’yu deli dolu taklacı Çılgın, Süper Loto’yu hızına yetişilmez kahraman Süper, Kazı Kazan’ı kıpır kıpır Kazan, On Numara ve Şans Topu’nu birbirinden güzel İkizler isimli aile üyeleri temsil ediyor.

Milli Piyango mirasından vazgeçmeden, bu büyük değişim haberini adeta bir festival havasında veren kampanya; yenilenen, ilk defa görücüye çıkan oyunları ve logolarını tanıtıyor. “Hayırdır İnşallah” isimli parçanın Milli Piyango’ya özel düzenlenmiş versiyonu da kampanyaya eşlik ediyor.

Müziği, renkleri, coşkusu ve ses tonuyla sıkıntılı bir dönemi geride bırakmaya çalıştığımız bu günlerde izleyicilerin havasını değiştirmeyi amaçlayan kampanya herkesin şansı olmaya geliyor.

Kampanyanın prodüksiyon sürecinde Octopus, animasyon sürecinde Light House görev aldı. Reklam filmlerini ise Walky Talky yönetti.

KÜNYE
Reklamveren: SisalŞans ( Milli Piyango )
Reklam Ajansı: Güzel Sanatlar
Reklamveren Yetkilisi: Ayça Mutluer, Çiğdem Öztoprak Güçlüer, Zeynep
Tuncer, İris Bahar
Kreatif Direktör: Emrah Kural
Yaratıcı Ekip: Emre Demirtaş, Mertcan Karpınar, Yılmaz Akbayır, Kemal Hayit,
Murat Şentürk, Elçin Zor
Müşteri İlişkileri: Gözde Şengüler, Ceysun Giritli, Aysim Sepet
Ajans Yapımcısı: Melis Bircan, Uğur Egemen İres, İdil Yalçınöz
Prodüksiyon Şirketi: Octopus
Yönetmen: Wolky & Tolky
Animasyon: Lighthouse
Medya Planlama ve Satın alma Ajansı:Native Media
PR Ajansı: Contactplus

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.