Mike Rowe kamu spotunda prostat kontrolü yaptırdı

“Pis İşler” programının sunucusu Mike Rowe kamu spotunda prostat kontrolü yaptırdı. Erich & Kallman tarafından, prostat kanseri konusunda eğitim veren sivil toplum kuruluşu ZERO için hayata geçirilen reklam filmi, tamamen gerçekler üzerine kurulu.

Reklam filminde Mike Rowe gerçek doktoruna gidiyor, gerçek bir kontrol masasına uzanıyor ve gerçek doktoru kadraja girerken şu yazıyla karşılaşıyoruz: “Birazdan izleyecekleriniz senaryo dahilinde yazılmış olsa da olaylar bir hayli gerçek.”

Sonrasında doktor eldivenlerini takıyor (çift eldiven tercih ettiğini öğreniyoruz), Mike Rowe izleyicileri prostat kanseri hakkında bilgilendirirken olaylar gelişiyor. Reklam filmi süresince “olayları diğer kamera açısından görme” seçeneği de sunuluyor ancak bu durum ne Mike Rowe ne de doktor tarafından tavsiye ediliyor.

Dünyada dokuz erkekten biri prostat kanserine yakalanma riski taşıyor ve erken teşhisle 5 yıllık hayatta kalma oranı neredeyse %100 artıyor. Pek çok durumda kan tahlilleri de erken teşhise yardımcı oluyor ancak elle tetkik yapılmayan iki durum olarak “doktorun parmaklarının olmaması” veya “hastanın rektumunun olmaması” gösteriliyor.

Erich & Kallman’ın kurucu ortağı ve kreatif direktörü Eric Kallman, geçtiğimiz yıllarda Ben Stiller’ın prostat kanseriyle mücadelesini öğrendikten sonra reklam fikrini bulduğunu belirtiyor. Ben Stiller filmde rol almayı kabul etmese de fikir unutulmamış ve Mike Rowe ile gerçekleştirilmiş.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.