Microsoft, TikTok’u satın alma görüşmelerini sürdürüyor

Popüler video uygulaması TikTok’un kaderi hakkındaki günlerce süren belirsizliğin ardından Microsoft, Çinli “ByteDance” şirketine ait TikTok uygulamasının ABD kolunu satın almak üzere görüşmelerde bulunduğunu bildirdi.

Microsoft’tan yapılan açıklamada, Seattle merkezli şirketin CEO’su Satya Nadella’nın ABD Başkanı Donald Trump ile görüştüğü ifade edildi. Görüşmede, Trump’ın güvenlik ve sansürle ilgili endişelerinin ele alındığı aktarıldı.

Trump ve Nadella’nın görüşmesinin ardından şirketin, TikTok’un ABD kolunu satın almaya yönelik araştırmalara başladığı aktarılan açıklamada, “Microsoft, Başkanın endişelerinin ele alınmasının önemine değer veriyor” ifadesi kullanıldı.

Açıklamada, uygulamanın ABD, Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda’daki hizmetleri ile bu ülkelerde faaliyette bulunma hakkını satın almaya yönelik anlaşma yapmak için görüşüldüğü belirtildi.

Görüşmelerin 15 Eylül’e kadar sürmesi bekleniyor. Diğer yandan Beyaz Saray’dan Microsoft’un açıklamasıyla ilgili herhangi bir değerlendirme yapılmadı.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.