Microsoft, “siyasi harcamalarını” geçici süreyle durdurdu

Facebook, geçen hafta ABD Kongre Binası’nda Trump yanlısı ayaklanmanın ardından siyasi içerikleri duraklatacaklarını söylemişti. Microsoft da aynı şekilde siyasi harcamalarını durdurarak, şiddeti ve şiddet yanlılarını boykot etti.

Yazılım devi Microsoft, siyasi eylem komitesinin cuma günü, geçen haftaki olayların sonuçlarını değerlendirene kadar siyasi bağışları durdurduğunu açıkladı.

Şirket, siyasi eylem komitesinin yeni bir kongrenin ilk çeyreğinde bağışları düzenli olarak duraklattığını, ancak “bu son olayları değerlendirmek ve çalışanlara danışmak için bu yıl ek adımlar atacağını” söyledi.

Facebook sözcüsü Andy Stone, şirketin tüm PAC katkılarını “biz politikalarımızı incelerken en azından mevcut çeyrek boyunca” duraklattığını söyledi.

Twitter, Kasım ayında PAC’yi resmen kapatmıştı. Siyasi nüfuzun satın alınması değil, kazanılması gerektiğine olan inançları doğrultusunda Twitter, Siyasi Eylem Komitesini kalıcı olarak kapattı. Bununla birlikte bit Twitter sözcüsü açıklamasında “PAC 2018 yılından beri adaylara bağış yapmadı ve kalan parayı partizan olmayan, seçmen kaydı etkinliklerini desteklemek için bağışladı” dedi.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.