Site icon Campaign Türkiye

Microsoft, Mac’e doğrudan meydan okuyor

Microsoft, Windows 10 PC’ler için hazırladığı yeni kampanyasında, Apple’ın Mac’lerini doğrudan hedef alıyor. “The Bug Chicks” olarak bilinen iki öğretmen, bu videolarda başrolde yer alıyor ve Windows PC’nin Mac’lerde olmayan yeni özellikleri karşısında ne kadar etkilendiklerini anlatıyorlar.

Apple Mac’lerde olmayıp yeni PC’lerde olan yeni özellikler ne diye sorarsanız; sesli arama asistanı, yüz tanımalı giriş ve dokunmatik ekran.

İlk videoda, yüz tanımalı giriş özelliğinin hatasız çalışması üzerine kadınlardan biri etkilenmiş bir biçimde, yeni Mac’lerde bile bu özelliğin olmadığını söylüyor. Bir sonraki videoda doğrudan bilgisayara eklenen dokunmatik ekran tanıtılırken son video, Windows 10’un kişisel sesli asistanı Cortana’yla tanışmamızı sağlıyor. Bu asistan, bilgisayar içinde herhangi bir dosyanın bulunmasına yardımcı oluyor.

Videolar, “Windows 10 PC’ler daha fazlasını yapar” sloganıyla son buluyor.

Yine de sesli asistan konusunda Mac, windows’un çok gerisinde sayılmaz. Mac Rumors’a göre, Apple’ın sesli asistanı Siri’nin bu yıl içinde Mac’lere de eklenmesi bekleniyor.

Bu yeni reklamlar, iki şirketin reklam yoluyla birbirlerine çamur attığı zamanları hatırlatıyor. Apple’ın 2000’lerin ortasından sonuna kadar devam eden “Get A Mac” kampanyasına Microsoft, “I’m a PC” reklamıyla cevap vermişti.

Merak edenler için,

Apple’ın “Get a Mac” reklamı:

Microsoft’un “I’m a PC” reklamı:

 

 

Exit mobile version