Mezopotamya için kolları sıvadık

İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği (İDA) üyeleri olarak, ülkemizin ve hatta dünyanın en önemli değerlerinden biri olan Mezopotamya’nın tanıtımı için gönüllü bir çalışmaya başladık.

Aslında hikâyemiz, İDA üyelerinin Mart ayında GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı’nın davetiyle yaptığımız Şanlıurfa ve Mardin ziyaretiyle başladı. Birbirinden güzel insanlarla tanışıp, birbirinden lezzetli yemekleri tatmamız bir yana; bölgedeki potansiyele bir kez daha hayran kaldık. GAP Bölge Kalkınma İdaresi’nin faaliyet kapsamında gerçekleştirilen yatırımlar, ortaya koyulan markalar, emek veren kadınlar ve pırıl pırıl gençler; bize ihtiyaç duydukları en temel desteğin “iletişim” olduğunu söyledi çünkü akıl da, bütçe de, emek de, heyecan da fazlasıyla var.

Biz de memnuniyetle bu sorumluluğu almaya karar verdik: İDA üyeleri arasından gönüllü ajansların katılımıyla, Mezopotamya’nın tanıtımı için stratejik bir plan hazırlayacak ve kendi uzmanlığımızı ülkemizin kıymetlerinden biri için hizmete açacaktık.

Her noktasını titizlikle çalıştığımız bir plan ortaya çıkardık. Stratejiden yöntem önerilerine, iş birliği yapılabilecek kişi ve kurum listesinden etkinlik önerilerine dopdolu bu çalışma, yetkililerle de paylaşıldı. Şimdi sırada üst düzey yetkililerden “yürüyelim” sözcüğünü duymak var. Ondan sonra kim tutar bizi!

Mezopotamya gibi daha pek çok değerimizin, hak ettiği tanınırlığa ulaşması için çorbada tuzumuz olması bizim için çok gurur verici.

Esra Şengülen Ünsür
İDA Yönetim Kurulu Başkanı

 

 


Bu yazı ilk kez Campaign Türkiye’nin 88. sayısında yayımlandı.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.