Meta’dan karma gerçeklikte drag show

Meta, 7 Eylül’de sanal ve artırılmış gerçeklik teknolojisini kullanarak drag queen’lerin görünümüne yeni boyutlar getiren bir drag show olan Queens of the Metaverse’in ön gösterimini yaptı. Gösteri, We Are Social‘ın kampanyasının doruk noktasıydı.

Drag yıldızları Blu Hydrangea, Tia Kofi ve Adam All gösteride yer aldı ve gelecek vadeden LGBT+ tasarımcıları Nwora Emenike, Sal Mohammed ve Christie Lau tarafından tasarlanan metaverse’ten ilham alan drag görünümlerini giydi.

Kıyafetler, Meta’nın VR çalışma alanı Horizon Workrooms’u kapsayan sanal ve artırılmış teknolojilerin bir kombinasyonu kullanılarak tasarlandı.

Gecede drag aktörleri podyuma çıktı ve AR teknolojisi, oyuncuların kıyafetlerinin dinamik bir versiyonunu arkalarındaki ekranlarda yayınladı, filtreler kıyafetlere canlı bir görünüm kazandırdı.

Meta’nın EMEA Pazarlama Direktörü Ineke Paulsen şunları söyledi: “Yaratıcı topluluklar, metaverse’ü kapsayıcı ve ilham verici hale getirmeye yardımcı olacak – onu destekleyen teknolojiler, yaratıcıların fiziksel dünyada var olabilecek stüdyo alanına erişim ve ham malzemeler gibi bazı engellerin üstesinden gelmesine yardımcı oluyor.

Meta’s Queens of the Metaverse, toplulukların fiziksel ve çevrim içi olarak yaratıcılığın ve sosyal bağlantının sınırlarını nasıl zorlayabileceğinin bir göstergesi.”

We Are Social İş Direktörü Jon Mobbs şunları söyledi: “Bu, We Are Social’ın metaverse esaslı en iddialı kampanyası ve ağızları açık bırakan karma gerçeklik etkinliğiyle sonuçlanan bu tür yenilikçi içeriği hayata geçirmekten inanılmaz heyecan duyuyoruz. ”

Etkinlik ajansı Seeper, Glow Up sunucusu Dominic Skinner’ın ev sahipliği yaptığı gösteriyi de asiste etti.

Blu Hydrangea şunları söyledi: “Metaverse, geliştirmenin ilk aşamalarında olmasına rağmen arkasındaki teknolojiler, drag topluluğu ve LGBT+ yaratıcılarının kendilerini ifade etmeleri ve denemeleri için şimdiden heyecan verici yeni yollar getiriyor.”

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: Campaign UK

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.