Mercedes-Benz’in konkurunu Publicis Groupe kazandı

Daimler’in; Mercedes-Benz’in network ve dijital ajansını belirlemek için açtığı konkur sonuçlandı. WPP ve Omnicom gibi şirketlerin yarıştığı konkuru Publicis Groupe kazandı.

Publicis Groupe, yeni görevi yürütmesi için Publicis Emil adında özel bir ajans kuruyor. Ajans adını, ilk modern otomobilin geliştirilmesinde öncülük eden ve Mercedes markasını piyasaya sunan girişimci Emil Jellinek’ten alıyor.

Berlin merkezli ajansın başına geçecek isim, Saatchi & Saatchi’nin eski yönetici Justin Billingsley oldu. Billingsley, Eylül 2016’dan bu yana Publicis Communications Avrupa ve Latin Amerika’da operasyon direktörü olarak görev aldı.

Ex-R/GA ve SapientNitro’nun müşteri servis müdürü Maggie Lonergan, Avrupa bölgesinin başına geçecek; Publicis Communications Avrupa’nın eski değişim kurulu başkanı ve Procter & Gamble’ın müşteri tarafı pazarlamacısı Claire Molyneux, denizaşırı bölgenin başına geçecek.

Ajansın görev alanı, ABD ve Çin pazarları dahil 37 uluslararası bölgeyi kapsıyor. Bunun yanında, Mercedes-Benz, ABD’de kreatif ajansı Merkley & Partners ve Çin’de BBDO ile çalışmaya devam edecek.

Yeni düzenlemeler 1 Temmuz tarihnden itibaren faaliyete geçecek.

Emil, Publicis Communications, Publicis Media, Publicis.Sapient ve Publicis One’ın yetenekleriyle dolup taşacak. Ajans, bunun yanında Mercedes-Benz’in müşteri ajansı Antoni ile de birlikte çalışacak.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.