artwork

MedyaNet Header Bidding Wrapper’ı tanıttı

6 sene önce

0

MedyaNet yayıncıların envanterlerinden daha fazla gelir elde etmelerini sağlayabilmeleri için Header Bidding Wrapper ürününü geliştirdi.

2002 yılından bu yana pazarlama sektöründe online reklam platformu olarak konumlanmakta ve display, mobil, online video, native, sosyal medya, influencer marketing ve veri odaklı sunduğu entegre çözümlerle markalara dijital kampanyalarında en etkili ve en verimli geri dönüşü sağlamak için çalışan MedyaNet, geliştirdiği teknolojiler sayesinde yayıncıların da dijital platformlarından en fazla getiriyi elde etmeleri için kapsamlı ve etkili çözümler sunuyor.

Dijital platformlar için reklam satış ve pazarlama, optimizasyon, veri yönetimi ve programatik envanter yönetimi hizmetleri sunan MedyaNet; uzmanlığıyla, profesyonel çözümleri, doğru analizleri ve değişime hızlı adaptasyonu Türkiye’de bu alanda yenilikçi bir vizyonun öncülüğünü yapıyor.

Bu vizyonla, yayıncıların envanterlerinden daha fazla gelir elde etmelerini sağlayabilmeleri için son olarak Header Bidding Wrapper ürününü geliştirdi.

Header Bidding yöntemi, dijital reklamcılıkta reklam alanlarının programatik yollarla satışını daha verimli hale getirmek için geliştirilmiş bir yöntem. Bu yöntem ile bir mecra birden fazla reklam talebi kaynağına paralel süreçlerle aynı anda ulaşarak reklam alanları için teklif toplayabiliyor. MedyaNet Arge ekibi tarafından geliştirilen Header Bidding Wrapper ürünü ile en iyi gelir getiren talep iş ortakları bir araya getirilerek aralarında rekabet ortamı oluşturuldu ve yayıncıların kazançları artırıldı.

MedyaNet Premium Network’te bulunan yayıncılara Ocak 2018’de Header Bidding entegrasyon sürecini tamamlayan MedyaNet, ürünün ilk 4 ayında yayıncıların eCPM ortalamlarında 3 kat, Header Bidding Wrapper ile satılan envanterin ortalama satış fiyatı ile karşılaştırıldığında toplam gelirlerinde 4 katı kadar artış sağlandı.

MedyaNet’in ürünle ilgili gelecek planları arasında dış yayıncılara iş birlikleri yer alıyor.

 

Senin için
Tümünü göster
P&G Türkiye’den Umut Evi, Spor Okulu ve Destek Merkezi

P&G Türkiye, Umut Hareketi’ni Umut Evi projesi, Spor Okulu ve...

IKEA’dan yeni yıla özel seçenekler

IKEA, Yeni Yıl için Zengin Hediyeler ve Dekorasyon Seçenekleri Sunuyor...