Medical Park ‘Şans Ver’ diyor

Medical Park Hastaneleri hayata geçirdiği sorumluluk projesi ile organ bağışına dikkat çekerken Türkiye’nin dört bir yanındaki hastaneleri aracılığıyla organ bağışı da toplayacak.

Medical Park Hastaneleri 3-9 Kasım Organ Bağışı Haftası kapsamında “Şans Ver” isimli sosyal sorumluluk projesini başlatıyor. Bu proje kapsamında bağış ve nakil süreçleriyle ilgili bilgi paylaşımlarıyla farkındalık çalışmalarına imza atacak. Ayrıca Medical Park Hastaneleri’nin lobilerinde stant kurularak yıl sonuna kadar organ bağışı toplanacak.

Proje kapsamında Türkiye’de 28 bini aşkın kişinin organ yetmezliği nedeniyle zor koşullarda hayatını sürdürdüğü ve yaşama tutunmak için mücadele verdiğine dikkat çekiliyor. Her yıl binlerce yeni ismin organ bekleme listesine eklenmesine karşın ülkemizdeki organ bağışı ortalamasında istenenin çok altında olması gerçeğinden yola çıkarak projeyi hayata geçiren Medical Park, organ bağışı sayısının artması için çabalayacak. 

Şans Ver Kampanyası’nın stratejisinin temeli toplumun genelinde organ yetmezliği nedeniyle yaşam mücadelesi verenlere yönelik empati oluşturmaya dayanıyor. Kampanya organ yetmezliği nedeniyle yaşama tutunmaya çalışanların yaşadığı her güzel anın, onlar için son an olabileceği gerçeğini vurgulayarak organ bağışına dikkat çekmeyi hedefliyor. Organ yetmezliği çekenlerin yaşamına dikkat çeken kampanyada organ bağışı ile yaşama şans verilebileceği anlatılıyor.

Kampanya; televizyonda alt bant kullanımından sosyal medya paylaşımlarına, spor stadyumlarında ekran kullanımından radyo spotlarına kadar uzanan geniş bir mecra ve kanal çeşitliliğiyle uygulamaya koyuluyor.

Künye

Reklamveren: Medical Park

Ajans: Gliese İstanbul

Dijital İletişim: 365 Derece

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.