Site icon Campaign Türkiye

Medical Park meme kanserine karşı sosyal farkındalık yaratıyor

Medical Park Hastaneler Grubu meme kanserine karşı son iki yıldır Meme Kanseri Farkındalık Ayı (1-31 Ekim) boyunca yaptığı çalışmalar ile faaliyet yürütüyor. 

Meme kanseri tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de kadınlarda en sık görülen kanser türü. İstatistikler, her 8 kadından birinin hayatının belirli zamanlarında meme kanserine yakalanacağını ortaya koyuyor. Meme kanserinde erken tanının önemine dikkat çekmek amacıyla, ekim ayı her yıl tüm dünyada “Meme Kanseri Farkındalık Ayı” olarak kabul ediliyor.

Kanseri siz yakalayın

Meme kanserine dikkat çekmek için, Medical Park kırmızı olan logosunu Ekim boyunca dünyada meme kanseri bilinçlendirme rengi olarak kabul edilen pembeye çevirdi ve ay boyunca dijital kanallarında yaptığı yayınlarda pembe tonlarını kullandı. Marka kimliğini gerçek zamanlı iletişim faaliyetlerinin bir parçası haline getiren Medical Park, 2016’dan bu yana dijital iletişim partneri olan 365 Derece Digital’in yönetimindeki çalışmalar ile meme kanseri ve erken teşhisin önemi vurguladı, tüm kadınlara ‘‘Kanseri siz yakalayın’’ dedi. Yayınlanan içeriklerin daha geniş kitleleri ulaşabilmesi adına meme kanserini “portakal metaforu” ile anlatmayı tercih eden Medical Park, 2017’de geliştirdiği bu kreatif yaklaşımı 2018’de de sürdürdü; tasarımlarda gerçekleştirdiği farklılaştırmalarla dikkat çekmeyi başardı. Meme kanseri belirtilerinin portakallar aracılığıyla anlatıldığı bilgilendirme ve bilinçlendirme içerikleri, 2017’de 700 bin’den fazla kullanıcıya ulaşmışken 2018’de 1 milyondan fazla insanın hayatına dokundu.

Instagram Hikayeler üzerinden de ayrı bir iletişim planı oluşturan Medical Park, burada da ‘‘Meme Kanseri Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar’’ serisini takipçileri ile paylaştı. Yaygın yanlışları ve doğru bilgileri karşılaştıran özgün videolardan oluşan bu kampanya, önemli bilgileri kullanıcıların günlük rutinleri içinde iletme hedefiyle tasarlandı.

Künye:

Reklamveren MLP Care
Reklamveren Yetkilisi Ömer Cem Pulatkan, Sencer Kısa, Duygu Uzunay
Dijital Ajans 365 Derece
Kreatif Direktör Yusuf Eren Yalçın
Yaratıcı Grup Mert Akbulut, A. Cenkhan Tekeli, Esra Gürses, Deniz B. Aydın
Müşteri İlişkileri Esra Gürses, A. Cenkhan Tekeli

 

Exit mobile version