Media Summit Türkiye’de bir ilk

Reklamcının genlerinde vardır. Anlamlı bir projeye imza atıyorsa ve iyi bir fikir bulduğuna inanıyorsa gözü hiç bir şey görmez. Yaşamındaki diğer her şey ikinci plana atılır, gece gündüz çalışır, gözleri kan çanağına döner, damarlarında kan değil adrenalin dolaşır ama tüm bu yorgunluğa rağmen, heyecanı o aynı gözlerden okunur…

İşte Reklamcılık Vakfı ekibi için Mayıs ayının son günleri tam da böyle geçti. Çünkü hep yaptıkları gibi gene bir ilki gerçekleştiriyorlardı.

Media Summit 2014 Türkiye için anlamlı bir ilk. 28-29 Mayıs tarihlerinde Park Bosphorus Oteli’nde Türkiye’nin en önde gelen 15 medya planlama ve satın alma ajansıyla 4 büyük medya grubu tek yürek olup, medyanın tüm paydaşlarını ilk defa bir araya getirerek marka ve medya dünyasının kesişimindeki konuları kapsamlı biçimde ele almayı amaçladılar.

Medya yatırımları marka ekonomisinin hızlı büyümesine koşut olarak düzenli biçimde artıyor. Medya dünyası bu kaçınılmaz büyümesini gerçekleştirirken aynı zamanda baş döndürücü bir süratle sürekli çeşitleniyor ve değişiyor. Marka iletişiminin tarihinde belki de ilk defa kreatif ajanslar değil, medya ajansları sürecin merkezine yerleşmiş durumda.

Geleneksel hale gelmesini arzuladığımız Media Summit’in ilkinde, mesleki sürecimizin merkezine yerleşmiş bu konuyu gündemin de merkezine taşımayı hedefledik. Medya planlama ve satın alma ajansları, reklamverenler, medya kuruluşları ve akademiyi bir araya getirerek yeni metodolojilerin, uygulamaların, farklı bakış açılarının ve yapısal sorunların cesaretle tartışılması için verimli bir platform oluşturduk. Bu geleneği başlatmamıza öncülük eden medya planlama ve satın alma ajanslarına ve onlarla tek yürek olarak bu zirvenin gerçekleşmesini mümkün kılan medya kuruluşlarına teşekkür ederiz.

Daha nice Media Summit’lere diyerek biz bir sonraki projemiz için çalışmaya başlıyoruz. Gözlerimiz hep kan çanağına dönse de mesleğimizin gelişmesi için heyecanla çalışmaya devam edeceğiz.

Haluk Sicimoğlu
RV Başkanı
@HalukSicimoglu

Bu yazı Campaign Türkiye Haziran 2014 sayısında yayınlanmıştır. 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.