artwork

McDonald’s’tan bir ilk: Stalker Fırsatlar

5 sene önce

0

McDonald’s Instagram’daki ‘Hikayemi görüntüleyenler sekmesi’ni reklam mecrasına dönüştürüyor.

Instagram’da Hikaye paylaşmayı ne kadar çok seviyorsak “Hikayemi Görüntüleyenler”  kısmına bakmayı da bir o kadar önemsiyoruz. “Hikayeme kim baktı, ne zaman baktı, kaç kişi baktı, eski sevgilinin gözünden kaçtı mı, patrona yakalandık mı…” gibi kafamızda dönen deli sorular, Instagram’ın hikayelere bakanların sıralamasının algoritmasını bir türlü açıklamaması ve sonuçta hikayemize bakanların listesini en sonuna kadar kontrol etmemiz…

Bu hareketle McDonald’s Türkiye, Voden Leo Burnett ile bir ilke imza attı ve “Stalker Fırsatlar” kullanıcı adlı Instagram hesabıyla diğer kullanıcıların hikayelerini sessiz sedasız stalklamaya başladı.

“Hikayelerime kim bakmış?” rutini esnasında Stalker Fırsatlar hesabını gören kullanıcılar, McDonald’s Türkiye’nin “isim bölümüne” yazdığı güncel bir McDonald’s fırsatından böylece haberdar oluyorlar.

Arkasında hiçbir medya bütçesi olmadan Instagram’daki “Hikayemi Görüntüleyenler” sekmesini hack’leyerek kendisine yepyeni bir reklam mecrası yaratan kampanya, her yeni fırsatta hesabın isim bölümünü yenileyerek hedef kitlesine farklı fırsatlarını gösteriyor.

Markaların, kampanya ve fırsatlarını öğrenmek için genellikle hesap takip etme, mailing bültenine üye olma gibi rutinlerine meydan okuyan bu kampanyayla McDonald’s fırsatlarını öğrenmek için artık hiçbir şey yapmanıza gerek yok. Siz Instagram’da olduğunuz yerden hikaye paylaşmaya devam edin, Stalker Fırsatlar nasıl olsa bir şekilde gelip sizi bulacak.

Künye:

Reklamveren:  McDonald’s Türkiye

Reklam Ajansı: Voden Leo Burnett

Reklamveren Temsilcisi: Elif Göktaş – Pazarlama Direktörü, Özdeş Artak – Pazarlama Müdürü,
Servan Bozkurt

Müşteri Temsilcisi: Feray Uysal Canerik, Simla Leventoğlu Duran

Creative Group Head: Tolga Sirkeci

Metin Yazarı: Doğa Göçük Çam, İpek Özdemir

Art Director: Pelin Özbayrak

Head of Social: Eylül Dölkeleş Gürevin

Social Media Group Head: İpek Kanra

Content & Community Manager: Oğulcan Dölekçekiç, Ayşe Nazlıcan Toktamış

Senin için
Tümünü göster
Mercedes-Benz 100. Yıl Cumhuriyet Rallisi başladı

100 klasik otomobil Cumhuriyet’in 100. yılında yollarda...

Espressolab’in yeni reklam filmi: “Bizim dünya kahvecimiz”

Yerli ve milli bir marka olarak 3. nesil kahve akımının...