McDonald’s’ın Amazon’dan yeni transferi

McDonald’s, Amazon yöneticisi Atif Rafiq’i kendi bünyesine global CDO (Chief Digital Officer) olarak kattı. Rafiq, fast food zincirinin daha koordineli ve daha kapsamlı dijital stratejilerini uygulaması için göreve getirildi.

Atif Rafiq

Rafiq, markanın global dijital stratejilerini yönetecek ve markanın e-ticaretteki büyümesini sağlamak, dijital ortamda restoran deneyimini modernize etmek ve tüketicilerle dijital ortamda etkileşime geçme işlerinden sorumlu olacak. Rafiq bu anlamda markanın CBO’su (Chief Brand Officer) Steve Easterbook’a bağlı olarak çalışacak. Rafiq son olarak Amazon’da Kindle Direct Publishing departmanının yöneticiliğini yapıyordu. Rafiq, Amazon’dan önceyse Yahoo’da görev alıyordu.

Atif Rafiq’in yöneticiliğini yapacak olan Steve Easterbook konuyla ilgili şunları söyledi: “Tüketiciler, markamızı dijital ortamda ziyaret ediyorlar ve markamızla etkileşime geçiyorlar. Bunun yanında dijital sürekli büyümeye devam ediyor. Atif, global operasyonlarımız için tüketicilerimizle olan ilişkilerimizi derinleştiren daha koordineli ve daha kapsamlı dijital strateji sağlayacaktır. Kendisinin tecrübesi ve uzmanlığı bizim bu arenada inovasyon yapmamıza yardım edecektir.”

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.