artwork

McDonald’s okuryazarlığı artırmaya çabalıyor

5 ay önce

2

McDonald’s, ortalamadan daha düşük okuryazarlık oranlarına sahip 16 bölgede kitapları çocuklara ulaştırmak için İngiltere ve İrlanda’ya bir otobüs gönderiyor.

Markanın yaratıcı ajansı Leo Burnett tarafından tasarlanan Happy Readers Kitap Turu, 17 Ağustos’ta Belfast’te başladı ve 18 Eylül’de Nottingham’da sona erecek.

İçeride, farklı yaş gruplarına hitap eden konulara sahip ücretsiz kitaplar dağıtılacak. Ek özellikler arasında çocuklar için aktivite sayfaları, turun temel amaçlarını açıklamak için dijital animasyon ekranları ve çocukları hikaye anlatımıyla ilgili kılmak için “”read-a-longs” mevcut.

McDonald’s, (National Literacy Trust’a göre) 5-8 yaş arasındaki her beş çocuktan birinin kitabı olmadığı istatistiğini  değiştirmek amacıyla Happy Meals aracılığıyla 2013’ten bu yana çocuklara 130 milyon kitap dağıttı.

McDonald’s Kıdemli Marka Müdürü Alex Martin şunları söyledi: “Bu yaz Mutlu Okurlar Kitap Turu’nda, okuma ve yaşam için hayal kurma tutkusunu ateşleyebilmemiz umuduyla 500.000 kitap daha dağıtacağız.”

Vernon Kay gibi ünlülerden gelen destekleyici içerikle, birden fazla aile dostu influencer aktivasyona katılacak.

Tur ayrıca 1.000 ağaç dikerek (İngiltere’de 500 ve uluslararası alanda da 500) yol açtığı karbon emisyonlarını dengelemeyi taahhüt ediyor.

Publicis Groupe prodüksiyon ortağı This Is Energy, otobüs turunun lojistik yönetimine liderlik ediyor. OMD, medya planlama ve satın alma işlemlerini yürütüyor, Linney’s ürün üretiminde liderlik ediyor, TMS kitap tedariğini ve koordinasyonu yönetiyor ve Red tüm kampanya PR işlemlerini yürütüyor.

 

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: Campaign UK

Senin için
Tümünü göster
Takashi Murakami Hublot iş birliğiyle yeni NFT koleksiyonu

Japon sanatçı Takashi Murakami, İsviçreli lüks saat üreticisi Hublot ile...

Skolyozlu “Barbie Bebek”

Oyuncak markası Barbie, çocuklarda farkındalığı artırmayı amaçlıyor...

adidas yeni alt markasını tanıttı

adidas Sportswear, markanın Performance ve Originals serilerini tamamlayan yeni bir...