McDonald’s Hindistan kapsayıcılığa olan bağlılığını sürdürüyor

McDonald’s Hindistan (Batı ve Güney), EatQual kampanyasının ikinci kısmını başlattı. DDB Mudra tarafından yaratılan film ile McDonald’s, üst ekstremite hareketleri sınırlı olan insanların günlük yaşamlarında karşılaştıkları zorluklardan birini gözler önüne seriyor.

Filmde ilk olarak gitar çalmak, kriket oynamak, bir zanaat projesi yapmak, tek elini kullanarak video oyunları oynamak gibi çeşitli günlük aktiviteleri yapmaya çalışan ve her birinde mücadele eden bir çocuğu görüyoruz. Daha sonra biri normal ambalajda, diğeri EatQual ambalajında olmak üzere elinde iki burgerle, yalnızca bir kolunu kullanabilen arkadaşına doğru yürüyor.

McDonald’s Hindistan (Batı ve Güney) Pazarlama ve İletişim Direktörü Arvind RP: “Dünya Sağlık Örgütü’ne göre; dünya nüfusunun yaklaşık %15’i engelli ancak yine de dünyamız onlarla uyumlu değil. EatQual bu durumdan ortaya çıktı. Bu, inşa etmeye devam edeceğimiz bir kapsayıcılık platformudur. EatQual ambalajı, bu yöndeki ilk adımı işaret ediyor. McDonald’s deneyimini herkes için kolaylaştıracak bir dizi yeni, anlamlı yenilik başlatmayı hedefliyoruz.” dedi.

DDB Mudra West Yaratıcı Başkanı Pallavi Chakravarti: “Bu yıl McDonald’s, EatQual paketini tanıtmaya devam ederek kapsayıcılık taahhüdünü yeniledi. Dünya herkese aynı şekilde davranmıyor – kampanyamızın kahramanının keşfettiği gibi çoğu şey, güçlü kuvvetlilere hitap edecek şekilde tasarlandı. Bu nedenle sınırlı üst ekstremite hareket kabiliyetine sahip kişilerin, hamburgerlerinin tadını çıkarmalarını sağlayan paketleme fikri, yaşamı değiştiren bir fikir olmasa da önemli bir fikir. Çünkü bu küçük adım, bir deneyimi geliştiriyor – çoğumuzun doğal olarak kabul ettiği bir deneyim. Bazılarımız için daha önce erişilemeyen bir zevki rahatça ulaşılabilecek bir yere getiriyor. Bazen, hayır, çoğu zaman hepimiz için oyun alanını eşitlemek için yapılan küçük şeyler, önemli bir etki bırakıyor.” dedi.

McDonald’s Hindistan, geçen yıl Uluslararası Engelliler Günü vesilesiyle EatQual ambalajının lansmanını duyurmuştu. Ambalaj, 50 yılı aşkın bir süredir engelliler topluluğunun iyileştirilmesi için çalışan bir STK ile iş birliği içinde geliştirildi.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.