McDonald’s favori tatlarını ulaşılabilir kılıyor

McDonald’s‘ın ‘Worldwide Favorites‘ menüsü ABD’deye giriş yaptı ve bunu kutlamak için global restoran yeni bir kampanya başlattı; ‘dünya üzerinde olan artık çok yakınınızda’. McDonald’s ilk kez uluslararası en popüler çeşitlerinden bazılarını, tüm ABD’deki restoranlarda satışa sunulmak üzere bir araya getirdi.

Müşterilerinin McDonald’s’a, küresel boyutuna ve türlü menü tekliflerine olan merak duygusundan ve coşkusundan ilham alarak müşterilerini bu menülere yerel McDonald’s’larda ne kadar kolay ulaşabileceklerini anlatıyor. McDonald’s Worldwide Favorites’i denemek için bavulunuzu toplayıp havaalanına gitmenize gerek yok, tek yapmanız gereken katılımcı yerel McDonald’s’a doğru yönelmek.

Netherlands’taki McDonald’s ekibinde oldukça iyi tanınan ve son birkaç yıldaki gıda filmlerini yönetmiş olan Hollandalı Gıda Direktörü Olaf van Gerwen, kampanyaya katılması için davet edildi.

“ABD’deki prodüksiyon ortağım Canteen, We Are Unlimited’ın dikkatini Hollanda filmlerine çekti.” dedi van Gerwen. Yönetici Yapımcı Elyse Sara ise şöyle yorum yaptı: “Olaf, bu kampanyaya çok uygun olan farklı Avrupai lezzeti tanıtıyor.”

McDonald’s ayrıca McDonald’s App ile sürükleyici bir sanal gerçeklik deneyimi de başlatıyor; tüketiciler Worldwide Favorites’in köklerinin bulunduğu ülkeleri keşfedebilecek. Cihazlarını yukarı, aşağı, sağa ve sola tüm yönlerde hareket ettirerek bütün ülkeleri 360 derece görüntüleyebilecekler. Müşteri, gizlenmiş  Golden Arches’ı bulursa eğlenceli gerçeklerin kilidini açabilecek ve her ülkenin en sevilen şarkılarının derlendiği bir Spotify listesine ulaşabilecek. Hatta bir dokunuş ile mobil olarak favori tatlar için sipariş verebilecekler. McDonald’s, bu benzersiz deneyim için Sapient ve UNLTD ile çalıştı.Künye

Reklamveren: McDonald’s

Ajans: We Are Unlimited

Prodüksiyon (intro): Canteen

Yönetmen (Intro): Olaf van Gerwen

Sanal Gerçeklik Deneyimi: Unltd and Sapient

CMO: Morgan Flatley

Marka ve İçerik Pazarlama Başkan Yardımcısı: Kenny Mitchell

Marka ve İçerik Pazarlama Kıdemli Direktörü: Julie Wenger

Marka ve İçerik Pazarlama Direktörü: Michael Joiner

Marka ve İçerik Pazarlama Yöneticisi: Ivonne Loza

Medya Yöneticisi: Alise Flores

Yaratıcı Ajans: We Are Unlimited

CCO, DDB North America: Ari Weiss

CCO, We Are Unlimited: Toygar Bazarkaya

Yönetici Yaratıcı Yönetmen: John Hansa

Yaratıcı Yönetmenler: Josh Mizrachi, Jimmy Dietzen

Kıdemli Reklam Yazarı: Sara Dembkowski

Kıdemli Sanat Yönetmeni: Georgia Taylor

Yapımcı: Katie Green

Kıdemli Stratejist: Francis Coyne

Müşteri Direktörü: Ashton Mitchell

Kıdemli Proje Yöneticisi: Caroline Helms

Prodüksiyon Şirketi: Tool

Yönetmen: Brig White

Dünya üzerindeki en küçük McDonald’s’ı hakkındaki söylentiler, burger bile hazırlamadığı yönünde. Aslında patates kızartması, shake ve McRibs yok; sadece bal var.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.