Site icon Campaign Türkiye

McDonald’s artık Snapchat filtrelerinde

McDonald’s genç tüketicilere farklı bir yoldan ulaşım sağlamak için Snapchat’le anlaşarak, platform üzerinde markalı filtreler kullanmaya başladı. Bu sayede Snapchat kullanıcıları, platform üzerinde, coğrafi filtrelerde olduğu gibi, çektikleri fotoğraf ve videolara McDonald’s etiketi yerleştirebilecekler.

Coğrafi filtreler Snapchat’in ilave bir özelliği olarak kullanılıyor ve kullanıcılar snap’lerine bulundukları coğrafyanın etiketlerini ekleyebiliyorlar. Snaphat ise bu filtreleri kendisi oluşturmuyor, bunun yerine sanatçıları ve tasarımcıları kendi original çalışmalarını yüklemeleri için teşvik ediyor.

Bu konuda ilk markalı etiket ise McDonald’s’tan gelmiş oldu fakat bu özellik yalnızca ABD için geçerli. Amerika’nın herhangi bir yerindeki McDonald’s restoranında bulunan Snapchat kullanıcıları, gönderilerine bu sponsorlu illüstrasyonları ekleyebilecek ve bu illüstrasyonlarda da Golden Arches’la birlikte cheeseburger ve patates kızartması yer alacak.

Genç tüketicilerin dikkatini çekmek isteyen McDonald’s için bu, oldukça ilginç bir hamle olarak görülüyor. Şirket ise Mayıs ayında bir yeniden yapılanma gerçekleştirdiğini duyurmuştu ve CEO Steve Easterbrook da Milenyum kuşağını cezbetmek için “daha az basit konuşma” ve daha fazla sofistike yollar kullanacaklarını söylemişti.

 

Exit mobile version