M&C Saatchi’nin muhasebe sıkıntılarından sonra ‘Daha güçlü olacağız’

M&C Saatchi’de dört direktör istifa ettikten sonra şirketin hisse senedi fiyatı %5.8 düştü.

Şirketin kurucularından Maurice Saatchi’nin istifasının ardından, icra kurulunda yönetici olmayan Sir Michael Peat, Michael Dobbs ve Lorna Tilbian’da şirketten istifa ettiler. Yöneticiler, Saatchi ile birlikte Salı akşamı istifalarını sundu.

MacLennan: ‘Ürünümüzün çeşitliliği ve kalitesi hiç olmadığı kadar güçlü’

M&C Saatchi’nin dünya genelindeki genel müdürü Moray MacLennan, çalışanlara ve müşterilere, temeldeki işlerin ‘’sağlam’’ olduğuna ve kurumun “daha güçlü” olacağına dair güvence verdi.

Çalışanlara verilen bir notta MacLenan, ‘’Bu durum, sizin ve çevrenizdeki insanların günlük yaşantısını etkilemeyecek, ürünün çeşitliliği ve kalitesi hiç olmadığı kadar güçlü ve daha yüksek yönetim standartlarıyla daha güçlü hale geleceğiz.’’ dedi.

M&C Saatchi’nin hisseleri, yaşanan muhasebe skandalından sonra %5.8 düşüşle 97 puana geriledi. Hisse senetleri bu yılın başından beri neredeyse 4 sterlin düştü.

Yaşanan bu gelişmelerin ardından Campaign, şirketin yeni yöneticileri işe almak istediğini, görüşmelere başladığını ve halihazırda ilk görüşmelerden birinin gerçekleştiğini öğreniyor.

M&C Saatchi’ye yakın bir kaynak, Lord Saatchi’nin yaşanan bu skandalın ardından yönetim kurulunun gelecekteki yapısı hakkında şirketin diğer kurucularıyla (David Kershaw, Jeremy Sinclair and Bill Muirhead) aynı fikirde olmadığını söyledi.

M&C Saatchi’nin Şehir Danışmanı Numis Securities, şirket kurucularından David Kershaw’ın şu anda istifa etmemesini tavsiye etti.

Yeni yönetim kurulu üyelerinin yapması gereken ilk şeylerden biri, PwC’den (PricewaterhouseCoopers) muhasebe sorunlarıyla ilgili nihai bir rapor aldıklarında, İşletmenin nasıl yönetildiği ile ilgili incelemeler yapmaktır.

Çalışanlara gönderilen Not:

Bu durum tabii ki de sizi ve sizin yanınızdaki insanların müşterilere sunmak için yaptıklarınızı değiştirmeyecektir.

Ancak kaçınılmaz olarak gazeteciler manşet haber yapacak ve spekülasyonlara yer verecek.

Çalışanlarımıza ve müşterilerimize verdiğimiz güvencede bir değişim yok, işimizin temeli sağlam, ürünümüzün çeşitliliği ve kalitesi her zamankinden daha güçlü. Daha yüksek yönetim standartlarımızla daha güçlü bir şekilde ortaya çıkacağız.

Özellikle tahta üzerine makyaj yapar gibi, ayrılan yöneticilerin yerine yenilerini alacağız. Yönetimi gözden geçirmeleri için onlara tam serbestlik vereceğiz.

Açıkçası, bu işe uygun olduğunu düşündüğünüz insanlarla iletişim kurmalısınız.

Bir arama ya da bir mail kadar yakında olacağım.

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.