M&C Saatchi Los Angeles’taki ofisini kapattı

M&C Saatchi Los Angeles’taki ofisini kapattı. “West Coast” mağazası bu sabah Twitter’da kapatıldığını duyurdu.

M&C Saatchi bağımsız ajans grubunun finansal sıkıntıları ve küresel koronavirüs pandemisinin yarattığı kriz, şirketin 18 yıl sonra Los Angeles ofisini kapatmasına sebep oldu.

West Coast mağazası, Twitter’da kapatıldığını duyurmasını “salgın ve ekonomik belirsizlik” olarak açıkladı. M&C Saatchi LA kapatılana dek üç kadın tarafından ortak olarak yönetildi: Baş Strateji Sorumlusu Kate Bristow, Genel Müdür Rebecca Rebecca ve Baş Direktör: Maria Smith.

Bununla birlikte, M&C Saatchi’nin Ağustos 2019’da iki yıl boyunca 11,6 milyon £ değerinde bir muhasebe skandalı açığa çıkarıldıktan sonra İngiltere’nin Finansal Davranış Otoritesi tarafından resmi olarak soruşturulmuştu.

Londra Menkul Kıymetler Borsası’nda işlem gören şirket, bu sabah itibariyle yaklaşık 30 sterlin üzerinde işlem görüyor.

M&C Saatchi ayrıca LA ofisini, şirketin en son finansal açıklamasında 2019’un “kötü bir ilk yarısına” sahip olarak nitelendirdi. LA şubesi, Epson ve Fox Restaurant Concepts de dahil olmak üzere müşterilerini kaybetmişti ve bunun sonuçları üzerinde “maddi bir etkisi” olmuştu.

M&C Saatchi’nin Amerika bölgesindeki gelir, 2019 yılında% 14 düşüşle 19,9 milyon sterlin seviyesine geriledi ve işletme karı% 50 düşüşle 1,3 milyon sterlin oldu.

2002 yılında açıldığından beri Los Angeles ofisi, o zamanlar yedi yaşındaki M&C Saatchi’nin İngiltere dışında başlattığı ilk ofislerden biriydi. 2012 yılında, dünya çapında genel müdür Moray MacLennan, şirketin ABD operasyonlarının o sırada neredeyse hiç varlığı olmayan New York yerine LA’dan hizmet verilebileceğini varsaymanın bir hata olduğunu itiraf etti.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.