Lévy’den Sorrell’e “ikiyüzlü” suçlaması

Adweek‘in haberine göre, Publicis Groupe CEO’su Maurice Lévy, J.Walter Thompson’un eski CEO’su Gustavo Martinez’in (17 Mart’ta istifa etti) cinsiyetçi ve ırkçı yorumlarını eleştirdikten sonra şimdi de çalışanlarına çeşitliliğe verdiği önemi vurguladığı ve rakibi Martin Sorrell’i ikiyüzlü olarak suçladığı bir bildiri gönderdi.

Geçtiğimiz hafta Miami’deki 4A’s Transformation konferansında konuşan Lévy, cinsiyetçiliğin modern reklam endüstrisinde yaygın olmadığına ve JWT CEO’su Martinez’e karşı yürütülen ayrımcılık davasının münferit bir olay olduğuna inandığını söyledi. “JWT’de olanların endüstrimizde olanları yansıttığını düşünmüyorum” dedi.

JWT, Lévy’nin Publicis Groupe’unun bir parçası değil, Sorrell’in CEO’su olduğu WWP’nin bir parçası ve Sorrell, yine aynı konferansta Maurice’in bu sözlerine şöyle karşılık verdi: “Maurice’in tek seferlik, münferit bir olay sözüne şiddetle karşı çıkıyorum. Gerçekleri görmezden gelme gibi bir huyu var onun.”

Lévy ise dün Publicis çalışanlarına bir bildiri göndererek konferanstaki sözlerini açıkladı ve Sorrell’e karşı tekrar ateş açtı. Maurice Lévy, rakibi CEO’yu “Aşırı derecedeki ikiyüzlüğünü yine göstermekle” suçladı.

WPP’den de açıklama gecikmedi:

“Gördüğümüz ve duyduğumuz kadarıyla 4As başkanı Nancy Hill tarafından da hemen eleştirilen bu sözler yıldırımları Maurice Lévy’nin üzerine çekti.  Lévy belli ki, 4As Conference’daki düşüncesiz sözlerinin yarattığı zararı azaltmaya çalışıyor.”

 

Kaynak: Adweek 

 

Bunları da beğenebilirsin

Yoruma kapalı.