MasterCard’ın 200 milyon $’lık medya işi Carat’a emanet

Dentsu bünyesinde bulunan Carat, MasterCard’ın UM’de bulunan global medya planlama ve satın alma işlerinin çoğunluğunu, markanın gerçekleştirdiği bir revizyon sonrası ele geçirdi.

Interpublic’in sahibi olduğu, daha önce de Universal McCann olarak bilinen network UM, MasterCard’ın Latin Amerika işlerini yürütmeye devam edecek. İşin geri kalan, tahmini 200 milyon dolarlık kısmındansa Carat sorumlu olacak.

Marka geçtiğimiz yıl Kasım ayında merkez satın alma ofisi New York’tan bir konkur başlatmıştı. Omnicom’un sahibi olduğu PHD ve holding grubu WPP’den bir medya ajansı da bu sürece dahildi.

MasterCard’dan bir sözcü konuyla ilgili “MasterCard, sorumlu bir satış ve ajans yönetiminin bir parçası olarak düzenli bir şekilde sektör kaynaklarını gözden geçirir ve değerlendirmeler yapar. Şu anda Carat’ın Latin Amerika dışındaki tüm pazarlardaki birleşmiş medya işleriyle ödüllendirildiğini söyleyebiliriz ” açıklamasında bulundu.

UM’nin kardeşi Interpublic ajansı McCann Erickson, MasterCard’ın global reklam işleriyle ilgileniyor.

Sözcü bu konuyla ilgili olarak da “Bütünleşmiş McCann XBC ekibi MasterCard’ı kreatif, dijital, sponsorluk ve ortaklık gibi diğer pazarlama aktivitelerinde desteklemeye devam edecek.” yorumunu yaptı.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.