Mastercard yeni kampanyası ile ilişkilere bir şans daha veriyor

Mastercard yeni kampanyası ile müziğin gücünün yol göstericiliğinden yola çıkarak ilişkilere bir şans daha veriyor. Reklam filmi McCann Londra iş birliği ile hazırlandı.

Mastercard yeni kampanyası
Mastercard yeni kampanyasının duyurusunu İngiltere’de birçok binaya reklam vererek yaptı.

 

Start Something Priceless’ kampanyası, 2012 Olimpiyat Müzik Direktörü David Arnold ve orkestrasının bestelediği bir şarkıyı dinlemek için parçalanmış ilişkilerinden sonra yıllardır birbirlerini görmememiş ya da konuşmamış altı insanı karşı karşıya getiriyor. Anne-kız, ikiz kardeşler, sevgililer ya da arkadaşlar hayatın getirdiği engellerle birbirini kırıp, görüşmemiş insanlar.

Özel olarak tasarlanmış cam bir odada karşılaşan çiftler müziği dinlemeye başladıklarında her ne kadar öfkeli ya da kırgın olsalar da, parçanın sonunda ortadaki cam levha çiftlerin kucaklaşmaları için kademeli olarak kaldırılıyor.

Kampanyada çalışan McCann Londra kreatif direktörü Chad Warner kampanyayla ilgili şunları söyledi; “Amacımız bu ilişkilerin tekrar başlamasına bir şans vermekti. Gün geçtikçe yolunuza çıkan tüm önemsiz şeylerden kurtulun ve müziğin sihrini yapmasına izin verin. Dikkatleri dağıtacak hiç bir etkenin bulunmadığı camdan bir odada sessizce bir şeyler için savaşan iki insanın sadeliğini seviyorum. Her biri çok güvenli ancak bir o kadar da birbirlerine karşı çok karanlık oldukları için tamamen rahatsız bir alandalar.

2016 yılında 20 yıllık logosunu yenileyen Mastercard, bu kampanyası ile de insan ilişkilerinde müziğin yerini değiştirmeyi ve ilişkilere bir şans daha vermeyi amaçlıyor.

Künye
Reklamveren Mastercard
Ajans McCann London
Kreatif Direktör Chad Warner
Metin Yazarı John Wilds
Art Direktör Rupert De Paula
Yapımcı Duncan Groves
Yönetmen Blake Claridge

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.