Mastercard Türkiye “New York Festivals Advertising Awards’dan” iki ödülle döndü

Mastercard Türkiye, yaratıcı reklam kampanyalarının yarıştığı New York Festivals Advertising Awards’dan bir bronz olmak üzere iki finalist ödülle döndü. Mastercard Türkiye’nin “Toplu Ulaşımda Temassız Mastercard Projesi” için Edis Görgülü ile yaptığı “Paha Biçilemez Bir Şey Başlat” kampanyası Gerilla / Lokasyon Odaklı Medya Kullanımı kategorisinde bronz ödül alırken, Kredi Kartı ve Açık Hava / Ulaşım kategorisinde finalist
ödülünü aldı.

Mastercard Hızlı Büyüyen Pazarlar Pazarlama ve İletişim Başkan Yardımcısı Ceren Türkben Kaya ödülle ilgili, “Toplu taşımada temassız banka ve kredi kartlarının kullanımına dikkat çekmek için kurgulanan kampanyamızın dünyanın en iyi kampanyalarının yarıştığı bir festivalden ödülle dönmesi bizleri çok gururlandırdı. Paha biçilemez sürprizler temasını temel alarak geliştirdiğimiz bu fikir için bir kere daha ajansımız 4129Grey’e ve kampanyada emeği geçen tüm ekip arkadaşlarıma çok teşekkür ederim” dedi.

Kampanyanın yaratıcısı 4129Grey CEO ve Chief Happiness Officer’ı Alemşah Öztürk ise “4129Grey olarak, fark yaratan ve markanın hedeflerine maksimum faydayı sağlayan projeleri çok seviyoruz. “Paha Biçilemez Bir Şey Başlat” projemizde de Edis’le ortaya çıkarttığımız şarkı ve klip organik olarak çok izlenen, Kore’ye kadar taraftarları olan bir fenomene dönüştü. Bize böyle bir proje yaratma şansı veren müşterimiz Mastercard’a çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

Edis Görgülü’nün yazdığı “Paha Biçilemez Bir Şey Başlat” şarkısının klibi, hareket halinde bir otobüste çekilmişti. Trafiğe açık alanda, hareket halindeki bir belediye otobüsünde geçen ve canlı deneyimle çekilen klip, dünyada bir ilk olma özelliği taşıyor. Edis’in Temassız Mastercard’ını okutmasıyla başlayan klipte sıradan bir belediye otobüsü, 21 farklı yere gizlenen ışıklar ile bir video klip setine dönüştürülmüştü. Klip, sadece Türkiye’de değil dünyanın farklı ülkelerinde de büyük ilgi uyandırmıştı.
Mastercard Yılın Markası Oldu Mastercard’ın New York Festivals Advertising Awards’da kazandığı ikinci ödül ise “Brand Marketer of The Year” ödülü oldu. Ödül, her yıl tüm sektörler ve markalar arasından yaratıcılığa, yeniliğe ilham veren ve fikirleri dönüştüren şirketlere veriliyor.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.