Mastercard Türkiye futbol imkansız tanımaz diyor

Mastercard, UEFA Şampiyonlar Ligi’nin efsane geri dönüşlerinin arkasındaki rakamları ortaya koyuyor.

Avrupa’nın kulüp düzeyinde en önemli futbol etkinliği olan UEFA Şampiyonlar Ligi’nin 25 yıldan uzun süredir ana sponsoru olan Mastercard, 29 Mayıs’ta İstanbul’da oynanacak final maçına sayılı günler kala yayına aldığı reklam filmiyle tutku, cesaret ve kendine inanarak oynanan futbolun sonucu değiştirebileceğini istatiksel verilerle sunuyor. Mastercard Türkiye’nin 2021 UEFA Şampiyonlar Ligi Finali kapsamında hazırladığı reklam filmi, futbolda tutkunun “imkansız” diye bir şey tanımadığını anlatıyor.

UEFA Şampiyonlar Ligi tarihinde imkansız geri dönüşlerle dolu maçları izlediğimiz reklam filminde, bu geri dönüşlerin gerçekleşebilme oranları, dünyanın en büyük spor veri şirketlerinden Stats Perform (OPTA) iş birliğiyle hesaplandı. Bu kapsamda söz konusu maçlar tek tek incelendi ve yapay zekadan faydalanılarak özel bir algoritma oluşturuldu. Ortaya çıkan rakamlar ve geçmişte elde edilen skorlar karşılaştırıldığında, futbolda tutkunun istatistiklerin önüne geçtiği ve “imkansız” diye bir şey olmadığı kanıtlanıyor. Mastercard Türkiye, elde edilen bu veriler sayesinde futbolun paha biçilemez şeyler başlattığını ve ilham verici gücünü sadece futbol severlerle değil tutkunun gücüne inanan herkesle paylaşıyor.

Nejat İşler tarafından seslendirilen Mastercard UEFA Şampiyonlar Ligi reklam filmi, Türkiye’de tüm ulusal ve tematik kanalların yanı sıra dijital mecralarda da yayınlanacak. Ayrıca İngilizce, Fransızca, İspanyolca ve Almanca versiyonlarıyla Avrupa’da dijital mecralarda da olacak.

Künye
Reklamveren: Mastercard Türkiye
Müşteri Yetkilisi: Ceren Türkben Kaya, Ayşegül Türsen
CEO&CCO: Alemşah Öztürk
Strateji ve Müşteri İlişkilerinden Sorumlu GMY: Leslie Krespin
Yaratıcı Yönetmen: Ahmet Terzioğlu
Yaratıcı Ekip: Bilal Öztaş, İpek Şurdum, Gürkan Akkurt
Yaratıcı Stratejist: Zeynep Özdoğan
Marka Ekibi: Melis Erduran, Buket Törin
Operasyon Ekibi: Yaşar Eser, Umut Gülbayrak
Sosyal Medya Ekibi: Soner Saygılı, Didem Dezer, Arif Yüksel, Selin Saka
Prodüksiyon Ekibi: Gülşah Batıbeki Güler, Kasım Bektaş, Sezgin Saka
Motion Artist: Mahmut Kalyoncu

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.