Mastercard kadın futboluna değer veriyor

Mastercard Arsenal kadın futbol takımı ile sponsorluk anlaşması imzalayarak, kadın futbolunu destekleyen en büyük marka oldu.

Birliktelik, Bayanlar Süper Lig Şampiyonlarını bankacılık markasıyla ilişkilendirecek ve Mars, Boots ve Barclays’in kadın milli takımlarıyla ilgili benzer anlaşmalarının ardından spor dünyasında yeni bulunan çekiciliği daha da güçlendirecek. Kadın futbolu markaların ilgisini çeken bir büyüme sürecinden geçiyor.

Publicis spor ve eğlence işletme müdürü James Anderson: “Markalar için heyecan verici, canlandırıcı bir ortam oluştu.Oluşan ortam, geleneksel çevreden farklı, daha değerli, daha erişilebilir erkek futbolu  ile karşılaştırıldığında büyük ölçüde yararlanılmamış…” diyor.

Mastercard pazarlama ve iletişim müdürü Raja Rajamannar:” Kadın futboluna önemli ölçüde yatırım yaparak, sporcuların hayatlarını doğrudan etkileme ve dünyadaki kadınların peşine düşebileceği sürdürülebilir programlar oluşturmaya yardım etme fırsatımız var.” diyor.

Arsenal Reklam müdürü Peter Silverstone: “ Mastercard ile yaptığımız iş birliği takımımız için yalnızca bir yatırım değil. Aynı zamanda kadın futbolunun büyüklüğünü göstermek için güçlü bir gösterge. Mastercard takımımızın daha geniş bir izleyici kitlesine ulaşmasına yardımcı olacak. Kadın ekibimizle ortak kurmasından çok memnunuz.” diyor

Budweiser, Coca-cola, Visa gibi küresel ölçekte  markalar da kadın futbolu ile ilgileniyor.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.