Sir Martin Sorrell, Lordlar Kamarası’nda reklamcılığın geleceğini anlatacak

WPP başkanı Sir Martin Sorrellreklamcılığın geleceğine dair konular üzerine Birleşik Krallık parlamentosunun üst kamarası olan Lordlar Kamarası tarafından sorgulanacak.

Oturum, Lordlar Kamarası İletişim Komitesi’nin, Brexit öncesi Birleşik Krallık’ın reklam endüstrisini araştıran soruşturması kapsamında, 21 Kasım Salı günü gerçekleşecek.

Soruşturmalarda komite, birçok ajanstan ve markadan davet edilen tanıkların açıklamalarını dinledi. Eylül ayında başlayan oturumların önümüzdeki ay sonlandırılması ve 2018 yılının başında hükümete rapor edilmesi planlanıyor.

Sorrell, komite önünde endüstrinin karşılaştığı sorunlar üzerine kendi görüşünü sunma şansını yakalayacak. Bu, hükümetin Birleşik Krallık’taki reklamcılığın gelişmesini sağlamak adına, Avrupa Birliği ve diğer ticari ortakları ile ilişkilerini geliştirmek için yapması gerekenleri kapsıyor. Sorrell aynı zamanda, uluslararası pazardan gelen yeteneklere erişimin sürdürülebileceğine dair kaygıların olup olmadığı hakkında görüşlerini de bildirecek.

Komitenin araştırmayı hedeflediği diğer konular şöyle:
  • Brexit’in sonuçları
  • Göç politikasının reklam endüstrisini nasıl daha iyi destekleyebileceği
  • Google ve Facebook’un rolü
  • Reklam endüstrisine yetenek kazandırmada üniversitelerin rölü
  • Reklam endüstrisinin çeşitlilik kazanması için yapması gerekenler

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.