Red Bull: Markanın ruhunu yansıtan bir platform

Sıradışı ruhu, maceracı ve eğlenmeyi bilen duruşu ile markaların belki de en çılgın genci diyebileceğimiz Red Bull da online platformlardaki yerini alıyor. Kamer Yılmaz

İçeriğiyle ve duruşuyla biraz daha farklı bir platform. Diziler ya da filmler yerine markanın ruhunu yansıtan içerikleriyle takipçilerinin dikkatini çekiyor. Henüz Türkiye’den aşina olduğumuz işler olmasa da ilerleyen süreçler için hazırlıklara da başlamış.

Kendilerini tanıtmalarını istediğimizde şu satırlarla yanıt veriyorlar:

“Red Bull TV, son yıllarda online içerik tüketiminin artışı ile ortaya çıkmış bir dijital platform. Tüm ilgi alanlarından seyircilerin ilgisini çeken bu platformda Red Bull dünyasından ilham ve heyecan verici  programların yanısıra lifesytle, müzik ve spor içerikleri izlenebiliyor. Red Bull TV, 160 ülkede izlenebilen global bir platfom. Dünya Ralli Şampiyonası, Swatch Dünya Plaj Voleybolu Ligi gibi dünya çapında spor organizasyonlarının yanı sıra Primavera ve Lolapalooza gibi dünyanın en ünlü festivallerinin de canlı yayın ve özel programlarla takip edilebileceği bir kanal. Red Bull TV’nin internetten yaptığı yayına bilgisayarlardan, mobil cihazlardan ve akıllı TV uygulamalarından ücretsiz olarak ulaşılabiliyor. Red Bull TV farklı teknolojileri bir araya getiren gelişmiş bir platform. Örneğin motosiklet yarışlarını farklı yarışmacıların gözünden izleyebileceğiniz farklı bakış açısı gibi kullanıcı deneyimi arttırıcı özelliklere sahip.”

Aktif bir sosyal medya kullanıcısı olan olan platform, yeni içerikleri ve planlarıyla ilgili de ipuçları vermeyi atlamıyor:

“Red Bull TV içeriklerinin tanıtımı için Red Bull ve partnerlerin sosyal medya hesapları kullanılıyor. Özellikle Dakar, Urbex gibi adrenalini yüksek içeriklere izleyicilerin ilgisi büyük. En çok izlenen programlar arasında festivallerde yayınlanan canlı konserler önemli bir yer tutuyor.

Geçtiğimiz sene Red Hot Chili Peppers, Radiohead, Selda Bağcan gibi isimlerin konserleri Red Bull TV’den canlı olarak takip edildi. Ayrıca ilham verici hikayeler, göz alıcı hayatlarla ilgili pek çok farklı belgesel mevcut. İlerleyen dönemlerde Türkiye’de de belgeselleri Red Bull TV’de izleyebileceğiz.”

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.