Mark Zuckerberg WhatsApp, Instagram ve Messenger’ı entegre edecek

Mark Zuckerberg, WhatsApp, Instagram ve Messenger’ı birbirine entegre ederek mesajlaşma altyapısını birleştirmeyi planlıyor.

Bu uygulamaların uçtan uca şifrelenmesini sağlayacak Zuckerberg, üç hizmetin bağımsız uygulamalar olarak devam edeceğini belirtti. 

Uygulama sayesinde mesajlaşma sırasında, kullanıcıların ağlar arasında bağlantı kurması kolaylaştırılacak yolları göz önünde bulundurmasını önleyen uçtan uca şifre ekleme üzerinde çalışıldığı söylendi.

Değişikliklerden sonra, örneğin bir Facebook kullanıcısı, yalnızca bir WhatsApp hesabı olan birine şifreli bir mesaj gönderebilecek.

Bazı eski Facebook güvenlik mühendisleri ve bir dış şifreleme uzmanı, planın özellikle uçtan uca şifrelemeyi genişleterek kullanıcı gizliliği için iyi bir haber olabileceğini söyledi.

Facebook, kendi hizmetlerini kullananlar için birbirinden bağımsız olarak telefon numaraları ve e-posta adresleri gibi tanımlayıcıları birbirine bağlayarak, kullanıcılar hakkında daha fazla bilgi edinmesini sağlayabilecek.

Facebook, reklam ve hedefli servislerden daha fazla ücret almak için verileri kullanabilir ancak Messenger ve Instagram’daki ileti içeriğine dayalı reklamları da bırakmak zorunda kalacak. 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.