Manajans J. Walter Thompson Eurobest 2018’e çıkarma yapıyor

Manajans J. Walter Thompson Eurobest 2018’de hem yarışacak hem de Kreatif Direktörleri Sami Basut, jüri olarak yer alacak.

30 yıldır düzenlenen EuroBest, 2015 yılından bu yana “Glass” kategorisiyle dünya kültürlerine pozitif etki üreten yaratıcı çalışmaların ödüllendirilmesini amaçlıyor.

Manajans J. Walter Thompson Kreatif Direktörü Sami Basut, Avrupa’nın en prestijli ödüllerinden EuroBest 2018’de “Glass” ve “Outdoor, Radio & Audio” kategorilerinde jüri olarak yer alıyor. Jürinin %50’si İlk kez kadın yaratıcılarından oluşuyor. Yarışmanın “Glass” kategorisinin açıklanan kısa listesinde Manajans J. Walter Thompson imzalı Elidor için hazırlanan Bu Kızın Öyküsü” belgeseli yer alıyor.

EuroBest 2018’de Altın, Gümüş ve Bronz kazananlar 10 Aralık’ta, Grands Prix ve Özel Ödüller ise 13 Aralık’ta Eurobest ​​Unwrapped etkinliğinde açıklanacak.

Manajans J. Walter Thompson Kreatif Direktörü Sami Basut, jürinin eşitlikçi bir bakış açısıyla oluşturulmasının reklam ve iletişim dünyası için umut verici olduğunun altını çiziyor. Ayrıca, farklı toplumsal duyarlılıkların dikkate alındığı bir yarışmada, Elidor – Bu Kızın Öyküsü belgeselinin kısa listede yer almasından gurur duyduğunu da belirtiyor.

Bugüne kadar Manajans J. Walter Thompson olarak Axe’dan Boyner’e kadar birçok marka için toplumsal cinsiyetin farklı alanlarına dikkat çekmeye çalıştıklarını ifade eden Basut: “Axe – Erkekler de Ağlar ve Kırdıysak Özür Dileriz kampanyaları ile toplumsal cinsiyeti erkeklik kavramına doğru esnetmeye çalıştık. Boyner – Kadına Kadın Diyoruz, Çocuğa Çocuk ile pedofili vakalarına dikkat çektik. Aynı şekilde Elidor – El Alem kampanyamızla popüler kültürdeki kadın rol modelini yeniden ele almayı hedefledik. Tüm bu kampanyalarımızda ise merkeze marka deneyimini koyduk.” diyor.

 

 

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.