Lush trans hakları için harekete geçti

Bir zamanlar Türkiye’de de bulunan %100 vejetaryen, el yapımı, günlük kozmetik ürünleri markası Lush trans hakları için harekete geçti. Web sitesinin ana sayfasını tamamen kampanya mesajlarına ayıran Lush Cosmetics, mağazalarının vitrinlerinde de kendi trans ve non-binary çalışanlarının cümlelerini taşıdı.

“Bu bir trend değil, benim kimliğim.”

Lush, #TransRightsAreHumanRights (#TransHaklarıİnsanHaklarıdır) kampanyası kapsamında ürünler de çıkardı. Charity Pot vücut nemlendirici ve Inner Truth banyo köpüğünün gelirinin %100’ü trans haklarını koruyan kurumlara bağışlanacak. Kampanyayı destekleyen kuruluşlar arasında Canadian Centre for Gender and Sexual Diversity ve National Center for Transgender Equality de bulunuyor.

Aslında Lush, neredeyse kurulduğu günden beri etik, kapsayıcı bir marka olduğunun altını çiziyor. Şimdiye kadar hayvan hakları, çevrecilik ve evlilik hakları için bağış kampanyaları düzenleyen marka, aynı zamanda Bitcoin ile alışveriş yapmaya olanak tanıyarak, en yenilikçi markalar arasında da yerini alıyor.

Lush Cosmetics, gönderdiği destek mesajları ile de Instagram’da yer alıyor.

#TransRightsAreHumanRights kampanyası Instagram‘da da büyük yankı uyandırıyor. Lush’ın destek notları eşliğinde gönderilen ürünler, ayrımcılığa maruz kalmış trans bireylerin ve onları destekleyen kişilerin sevgisini ve takdirini kazanmış durumda.

Kampanyanın ilerleyen aşamalarında Lush, destek olmak isteyenler için cep kitapçıkları çıkaracak ve kısa belgesellerden oluşan bir seri yayınlayacak.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.