Lumen yaş ile ilgili ön yargıları yıkıyor

50 yaş ve üzerine hitap eden yeni bir flört uygulaması olan Lumen, yaş ayrımcılığını bertaraf etmeye ve ön yargıların yerini farklı bakış açılarıyla değiştirmeye çalışıyor.

Lumen uygulaması, ruhları genç olan ancak genellikle medyada olduğu gibi yansıtılmayan 50 yaş ve üzeri kitleye baş rol verecek bir reklam için popüler bir Atlanta dans ekibi olan Silver Classix Crew ile birlikte çalıştı.

Uluslararası reklamda grup, karanlıkta kendini belli eden bir kostümle sahneye çıkıyor ve dansın sonunda Lumen yazısını oluşturuyorlar.

“Kampanya gerçekten önemli çünkü kadınların 50’li ve 60’lı yaşlarında neler yapabileceklerini gösteriyor ve aynı zamanda sosyal ön yargıları da sorgulamaya itiyor. Çoğu insan dansçıların genç erkekler olduğu videolar izlemiştir, daha olgun kadınlarınkini değil. Yaş ile ilgili sosyal ön yargılar yeterince konuşulmuyor ve yaş ayrımcılığı, toplumun dikkatini çekmesi gereken bir durum. 20 yıl öncesiyle karşılaştırıldığında 50 artık çok farklı bir yaş. Lumen’in tüm reklamlarıyla birlikte 50 ve üzeri bir yaşta olmaya ’emeklilik ve yaşlılığa adım’ inançlarının yerine, modern ve gerçekçi bir bakış açısı getirmeye çalışıyoruz. ’50 sadece başlangıç’ sloganlı bu kampanya ve video, Lumen’in yaş ayrımcılığıyla savaşının sadece başlangıcı.” diyor Lumen Kurucu Ortağı Charly Lester.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.