L’Oréal’in 870 milyon doları WPP’ye emanet

Uzun yıllar sonra Fransız güzellik markası L’Oréal‘in medya satınalma ve planlamasını WPP ajansı MEC kazandı. L’Oréal’in 870 milyon dolarlık hesabını bundan sonra yürütecek MEC’le birlikte WPP, L’Oreal medya faaliyetlerine yeni birini ekledi. Zira, WPP son dönemde İngiltere, Kanada, Çin, Güneydoğu Asya, Almanya ve Latin Amerika’da da görev almıştı.

Markanın televizyon ve basılı işlerinden sorumlu ajans UM iken, 2013’ten beri de dijital medya satın almada DigitasLBI görev alıyordu. Fransız şirketinin yaratıcı ajansı ise McCann Erickson.

Dünyanın en büyük güzellik markası, Kantar Media’nın araştırmalarına göre 2013 yılında medya harcamalarına 930 milyon dolar ayırırken, 2014 yılında bütçesini düşürüp 870 milyon dolar harcadı. GroupM ile ortaklığı sayesinde geleceğin güzellik anlayışını markaları için yeniden yaratacaklarına inandıklarını ve bu ortaklığa çok inandıklarını açıklayan Fransız marka, işbirlikçi ajanslarının da tutkularını, yeniliklerini ve kendi kültürlerini benimseyerek tüketiciye bu anlayışla ulaşabileceklerini belirtti.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.