artwork

L’Oréal Türkiye’de üst düzey atama

2 sene önce

0

L’Oréal Türkiye’de üst düzey atama gerçekleşti. Ufuk Batur, L’Oréal Türkiye’nin yeni L’Oréal Lüks Divizyonu Genel Müdürü oldu.

Koç Üniversitesi, Elektrik-Elektronik Mühendisliği'nden 2009 yılında mezun olan Ufuk Batur, L’Oréal Grup’taki kariyerine 12 yıl önce başladı. L’Oréal Lüks Lancôme markası Ürün Müdürü görevini takiben 2012 yılında satış departmanına geçerek Armani, YSL, Tasarımcı Parfümler ve Biotherm marka portfolyosunun Zincir Mağazalar Müdürlüğü görevini sürdürdü. 2015 yılında aynı marka portfolyosunun Marka Müdürlüğü’ne terfi etti. L’Oréal Lüks Türkiye’de geçirdiği çok başarılı bir sürecin ardından 2018 yılında Paris’te bulunan L’Oréal Head Quarter’da Batı Avrupa Bölgesi Armani Pazarlama ve E-Ticaret Direktörlüğü pozisyonuna terfi etti. Ufuk, Paris’te geçirdiği 2,5 yıl süresince, Armani e-ticaret satış süreçlerinin hızlanmasına güçlü bir şekilde katkıda bulundu ve markayı Avrupa 2 bölgesinde L’Oréal Lüks portfolyosu
içerisinde ikinci sıraya taşıyacak büyümeyi destekledi. 2020 yılı sonunda Türkiye organizasyonuna geri dönerek Kiehl’s Marka ve Perakende Direktörlüğü görevini üstlendi. Kiehl’s markasında perakende verimliliği, e-ticarette hızlı ve hiper büyüme modeli, omni- channel ivmelenme, CRM ve sürdürülebilirlik konularını içeren uzun vadeli transformasyon stratejisinin oluşturulmasına öncülük etti.

Ufuk Batur, 2021 Mayıs ayı itibari ile bünyesinde Lancôme, Kiehl’s, Armani, YSL Beauty, Valentino, Prada, Mugler, Viktor Rolf, Azzaro, Biotherm gibi büyük markaları bulunduran L’Oréal Lüks Divizyon Genel Müdürlüğü görevine terfi ederek, L’Oréal Türkiye Ülke Yönetim Komitesi’nin bir üyesi oldu.

Senin için
Tümünü göster
Aziz&Gwen Sancar Vakfı’nda atamalar gerçekleşti

Aziz&Gwen Sancar Vakfı’nın yönetim kuruluna iki yeni isim atandı...

McCann İstanbul’un yeni CEO’su belli oldu

McCann İstanbul’da CEO’luk görevini üstlenecek isim Elifsu Tufan oldu...