Site icon Campaign Türkiye

Logosunu değiştiren Kliksa’dan yeni reklam filmi

Sabancı Topluluğu bünyesinde yer alan sanal alışveriş sitesi Kliksa logosunda değişikliğe gitti.

Yeni logosuyla birlikte bu haftadan itibaren agresif bir reklam kampanyası başlatacak Kliksa hakkında Sabancı Holding Perakende ve Sigortacılık Grup Başkanı Haluk Dinçer, “Türkiye’nin Amazon’u olma yolunda hızlı adımlarla ilerliyoruz” dedi.

Kliksa’nın Genel Müdürü Nevgül Bilsel Safkan ise, e-ticaret platformunun kurulmasından sonra teknik altyapılarını ve tedarikçi ağını güçlendirerek, lojistik ve insan kaynağı yatırımlarını artırdığını vurguladı.

Radyo, TV, outdoor ve sinemada yayınlanacak reklam kampanyasına imza atacak ajans ise Titrifikir. Lansmanda, reklamların fragmanı gösterilirken Safkan, “Titrifikir de bizim gibi genç bir ekip” açıklamasını yaptı. Titrifikir imzalı Kliksa reklamları 18 Mart’ta dönmeye başlayacak.

 

Londra kökenli, İstanbul merkezli bir marka yönetim ve tasarım danışmanlık şirketi olan BrandSeers‘ın 3 aylık çalışma sonucunda Sabancı Topluluğu’nun online alışveriş platformu Kliksa markasına yeni bir yüz ve strateji kazandırdı. Kliksa’nın yeni kurumsal kimlik, yeni ürün, hizmet ve kurum kültürü strateji değişiminin görsel yansıması olarak tasarlandığı belirtildi. Yapılan açıklamada markanın dünyaya gülümseyen yüzü olarak, canlı renklere sahip, sert köşeleri olmayan ve yalın bir görsel kimlik tasarlandığı vurgulandı. Logoda ve iletişim dilinde kullanılan sarı noktanın, markanın kendine güvenini ve pozitif enerjisini taşıması bekleniyor.

Exit mobile version