Logitech’ten odadan kaçış oyunu

İlk olarak 2008 yılında Japonya’da ortaya çıkan ve 2014 yılında büyük şehirlerde onlarca noktada açılarak popüler olan “Gerçek Zamanlı Odadan Kaçış Oyunu” konseptine Logitech de katıldı. Bir odada kilitli kalan katılımcıların, belirlenen bir zaman limiti içerisinde odada bulunan çeşitli bulmacaları çözerek odadan çıkmaya çalıştığı bu konsepti sahiplenen Logitech hem gerçek bir oda, hem de dijital bir oyun ile yepyeni bir kampanyaya başladı.

Logitech, dijital reklam ajansı Karbonat tarafından Escape Planet iş birliği ile hayata geçirdiği odadan kaçış oyunu, “Room L” ile her yaştan oyunsevere farklı ve eğlenceli bir deneyim vadediyor.

Taksim’de bulunan “Logitech Room L” Türkiye’de ilk defa bir markaya özel olarak kurgulanan odadan kaçış projesi olarak dikkatleri çekiyor. Hem online hem de gerçek zamanlı versiyonu için birbirinden bağımsız iki farklı senaryo hazırlandı.

Online versiyonunda roomlogitech.com adresine gelenler, Logitech ürünlerini de kullanarak, bulmacaları çözmeye ve odadan dışarı çıkmaya çalışıyor. Odadan çıkmayı başaranlar arasından her hafta 5 kişi, 2-5 kişilik gruplar oluşturarak Escape Planet’in Taksim’deki şubesinde Logitech için özel hazırlanmış odada gerçek kaçış deneyimini yaşıyor; şifre ve bulmacaları çözerek 60 dakika içinde odadan çıkmayı hedefliyor. Ayrıca online versiyona katılanlar arasında yapılacak çekilişle kullanıcılar, çeşitli Logitech ürünleri kazanma şansı da yakalıyor.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.